Hra Half-Life: Alyx je teď zadarmo k VR brýlím Valve Index a HTC Vive Cosmos Elite

2

Po nějaké době tu zase máme příjemnou zprávu, že nějaká hra je zadarmo při nákupu – tentokrát ale ne grafické karty, na což jsme zvyklí, ale při nákupu brýlí pro virtuální realitu. Firma Valve totiž rozdává horkou novinku, od základu pro VR napsanou hru Half-Life: Alyx k vybraným VR brýlím s technologií Steam VR. Pokud tedy chcete tento nový příspěvek do série Half-Life vyzkoušet a patřičnou helmu k tomu ještě nemáte, máte možnost něco ušetřit.

Half-Life: Alyx je teď zadarmo k mání při nákupu VR brýlí Valve Index, a to jak samotných, tak i v kombinaci s ovladači či v kompletní sadě (Valve Index VR Kit), v níž jsou i dvě základní stanice pro sledování pohybu. A pozor, hra bude zadarmo i k nákupu jenom samotných ručních ovladačů Valve Index Controller, které samostatně stojí na Steamu 299 € (zhruba 8300 Kč), při nákupu spolu s brýlemi je na ně nějaká sleva.

VR headset Valve Index 05
VR headset Valve Index

Podle informací v obchodu Steam jinak nárok nemají jen novopečení vlastníci nakupující během této akce, ale i všichni, kdo Valve Index nebo ovladače pořídili před jejím začátkem.

Tip: Valve po letech čekání představilo novou hru Half-Life: Alyx

Akce kromě brýlí přímo od Valve ale je rozšířená i na brýle HTC Vive Cosmos Elite (pro základní verzi Vive Cosmos zřejmě ne). HTC s Valve spolupracuje na technologii SteamVR a původní HTC Vive bylo její vlajková loď, než Valve vytvořilo vlastní headset. Takže spolupráce na této akci možná vyplývá z toho.

Half Life Alyx k HTC Vive Cosmos Elite
Half-Life:Alyx k HTC Vive Cosmos Elite

Tato akční nabídka by měla platit celosvětově. U brýlí HTC Vive Cosmos Elite má skončit 30. 6. tohoto roku, u bundlu s brýlemi Valve Index není konec akce uveden, je možné, že vydrží déle. Zatím není jasné, zda bude hra zdarma přihozena i vždy, pokud brýle koupíte třeba i u tuzemských přeprodejců. Ale aspoň Alza.cz má Alyx jako bonus uvedenou u HTC Vive Cosmos Elite, byť ne u Valve Index. Tam to ovšem bude možná tím, že je ještě reálně neprodává.

Bude Alyx „killer app“ VR brýlí?

Half-Life Alyx se zdá se setkala s dobrým přijetím a zájmem. Už se objevují i úvahy, že možná díky tomu dokonce jednou bude považována za jak se říká zabijáckou aplikaci (hru), která přitáhne k virtuální realitě masově uživatele. A rozproudí tento ekosystém, takže se na VR herní studia zaměří a rozjede se tím efekt sněhové koule a z brýlového 3D hraní se stane signifikantní platforma, jakou zatím moc nebylo.

Zdroj: AnandTech

half life alyx 05
Half-Life: Alyx

Screenshoty Half-Life: Alyx (fotogalerie

Hra Half-Life: Alyx je teď zadarmo k VR brýlím Valve Index a HTC Vive Cosmos Elite
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Horka novinka, akorat Valve inzeruje HL Alyx zadarmo k VR Index uz asi 3 mesice. Ke HTC Cosmos to novinka skutecne je. Jinak to VRko od HTC ma zase jen trapnych 110 stupnu. Pujdu do Valve Indexu, ale az na podzim. Prvne potrebuju novou grafiku.

  2. Tak jestli to správně chápu tak HTC kupuje a následně přibaluje Alyx ke Cosmosu. Mám pocit, že tímhle tak trochu převezli Valve. Možná to samé učiní i další výrobci VR setů. Uvidíme.