Half-Life: Singularity Collapse – další parádní film podle slavné hry (video)

0

Pamatujete na Beyond Black Mesa? Herní série Half-Life stále inspiruje další filmaře, kteří dennodenně pracují na krátkometrážních snímcích ze světa jejich idolu. Další povedeným dílem je Singularity Collapse. Osmiminutový klip má všechny parametry hodné Half-Lifu (především druhého dílu): rebely, jednotky Combine, buginu, povědomé zvuky a možná i Gordona Freemana a toho chlápka v modrém (G-Man).

O pozadí vzniku toho moc nevíme. Něco málo vyštourali na LambdaGeneration, prý na tom tvůrci dělali rok a rozpočet činil pouhých 1000 dolarů (a stovky nezaplacených člověkohodin).

Singularity Collapse moc pěkně kombinuje záznam z kamery a CGI rendery přímo z enginu hry. Někdy je levná digitální kamera a odfláknutý post-processing znát hodně, jindy je problém vůbec určit, jestli je obraz reálný, nebo ne. Celkově ale vypadá působivě.

O příběhu snad u krátkometrážního filmu mluvit nemůžeme. Prostě zachycuje menší kapitolu nějaké vymyšlené linie. Téměř se zde nemluví, někdy ani nevíte, co se vlastně děje. Ale těch osm minut se na to příjemně kouká, což je důležité. Líbí?

via @Igor_Stanek,

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Hlavně se jedná o dvoubarevné 3D, které je v podstatě nepoužitelné a nikdo ho nechce, protože výsledný film ztratí barvy a bolí z toho hlava. Tudy cesta nevede, v době aktivních i pasivních 3D brýlí je tento krok více než směšný.

  2. Ano, TV NOVA lže. A opakovaně. A hloupý národ jim to žere. A Nova se ani nedokáže omluvit. Topfun využívám také a potvrzuji, že první film ve 3D měli již před rokem a Harryho Pottera mají také a dokonce nasazeného dříve než NOVA. Proč NOVA tedy Stále lže? Proč?

  3. jenom poznamka, na voyu to bylo sice za 80 ale vcetne poplatku za sms a na 48 /ne 24 hodin/, n atopfunu sice za 53 ale k tomu je nutne pripocist cenu sms a jen na 24 hodin… kdyz uz tu uvadite veci na pravou miru, nebylo na skodu nelhat 😉