Hardwarové nároky Dying Light způsobily poprask. Poběží vám hra plynule?

0

30. ledna 2015 vychází dlouho očekávaná hororově apokalyptická střílečka Dying Light. Vývojářské studio Techland zveřejnilo hardwarové požadavky, jejichž výše způsobila mezi hráči lehce podrážděné reakce. Minimální požadavky totiž čítaly 8 GB operační paměti a grafickou kartu GeForce GTX 670 nebo Radeon HD 7870, doporučené pak dokonce 16 GB RAM. V minulém čase hovořím proto, že Techland vzápětí požadavky upravil na méně šokující hodnoty. Můžeme ale pouze spekulovat, zdali byly původní požadavky zbytečně přestřelené, nebo se vývojáři zalekli reakcí a svědomitě stanovené nároky raději „mechanicky“ posnižovali.

Výsledkem jsou tedy následující minimální a doporučené požadavky:

Hardwarové požadavky Dying Light
  Minimální Doporučené
Operační systém 64bitová Windows 7 a vyšší 64bitová Windows 7 a vyšší
Procesor Intel Core i5-2500 (3,3 GHz) nebo AMD FX-8320 (3,5 GHz) Intel Core i5-4670K (3,4 GHz) nebo AMD FX-8350 (4 GHz)
Operační paměť 4 GB DDR3 8 GB DDR3
Grafická karta Nvidia GeForce GTX 560 nebo AMD Radeon HD 6870, 1 GB grafické paměti Nvidia GeForce GTX 780 nebo AMD Radeon R9 290, 2 GB paměti
Prostor na pevném disku 40 GB 40 GB
Verze DirectX 10 11

Ačkoliv jsou nároky (po revizi) nižší než ty, které uvádí Ubisoft u Assassin’s Creed Unity, WccfTech a magazín N4G je přesto svorně považují za „šíleně vysoké“. V případě minimálních nároků přitom hovoříme o procesoru starém 3,5 roku a grafickým kartám z roku 2012, po revizi 2010.

 

Historickou optikou jsou proto reakce hráčů nepochopitelné. V dávnějších dobách náročné hry slibovaly propracovanou grafiku a nabízely pádný důvod, proč si udělat radost a vyměnit stárnoucí počítač za nový a ještě loni jsme slýchali nářky, že stagnace grafického zpracování mají na svědomí přesluhující konzole předchozí generace. Dnes však očekávání ohromující podívané zcela přehlušují obavy, že vysoké nároky značí především mizernou optimalizaci, a to je smutná vizitka herního trhu. Jak to konkrétně dopadne s nároky a hratelností Dying Light, se každopádně dozvíme za necelé dva měsíce.

Zdroj: WccfTech, N4G, DualShockers

Hardwarové nároky Dying Light způsobily poprask. Poběží vám hra plynule?
Ohodnoťte tento článek!