Hardwarové požadavky Office 2010 oficiálně

0

Office 2010 je připravovaná verze kancelářského balíčku od Microsoftu, která přináší řadu novinek. Jaký dopad však budou nové funkce mít na hardwarové požadavky počítače?

Minimální požadavky na procesor zůstávají stejné jako u Office 2007: 500 MHz, doplněno 256MB paměti RAM. U grafické karty postačí podpora DirectX 9.0c a 64MB videopaměti, ovšem čím výkonnější grafiku nabídnete, tím pohodlněji by se vám v nových Office mělo pracovat.

Co se však zvýšilo, je požadavek na diskový prostor. Samotné aplikace vyžadují asi o 0,5 GB více než předchozí verze, u kompletní sady je nárůst dokonce o 1 nebo 1,5 GB. Každá aplikace totiž obsahuje řadu nových funkcí a některé z nich nově také Ribbon rozhraní. Microsoft navíc požadavky zaokrouhluje na nejbližší celý gigabajt, nebo půl gigabajt.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Takze mam ho tu pustenej uz pul dne, je to velmi jednoduchy program, ve kterym se odpocitava furt dokola cas od 20-ti nebo od 15-ti, nebo od 5-ti, pokud je malo pameti a kdyz to dojde na nulu, dela to nejake cisteni 🙂

    Jestli to ma nejaky efekt opravdu nepozoruju.