Haswell-E se blíží. Gigabyte uvádí desku X99 Gaming G1 WiFi s Thunderboltem

0

Uvedení prvních procesorů rodiny Haswell-E se neúprosně blíží. Na Computexu celá řada výrobců představila svoje nové desky s chipsetem X99 platformy LGA 2011. Desky od Gigabytu bohužel chyběly. Nicméně se vám pokusíme vše vynahradit, abyste měli o nových deskách pro Haswell-E dostatečně velký přehled.

Gigabyte Gaming G1 WiFi jistě nebude patřit mezi nejlevnější desky platformy. Po vzoru MSI nebo Asusu je barevné provedení černo-červené. Na chlazení všech komponent desky si Gigabyte dal záležet. Všechny pasivy jsou propleteny tlustými heatpipe – od jižního můstku až po chladiče VRM. Chipset X99 nabízí 4-way PCI-e, osm slotů DIMM pro paměti DDR4. Pro velká disková pole je určeno deset portů SATA 6 Gb/s a dva SATA Express, které jsou doplněny o jeden slot M.2. Kromě toho je mezi sloty zabudovaný mini PCI-e s Wi-Fi modulem. Anténa je následně vyvedena do zadního I/O panelu. Výrobce zmiňuje i osazení Thunderboltu.

 

Jako síťová karta byla vybrána výkonná Atheros Killer E2200. O zvukovém kodeku toho příliš nevíme. Pravděpodobně se bude jednat o řešení od Creative doplněné o kvalitní japonské bipolární kondenzátory Nichicon Muse ES. Zvukový čip je vybaven filtrem EMI a vyměnitelnými operačními zesilovači. Samozřejmost je i duální bios v případě selhání při přetaktování.

Cena nebyla zatím stanovena. Desky s chipsetem X99 budou dostupné v průběhu zaří až října.

Zdroje: AnandTech

Ohodnoťte tento článek!