Hází vám Firefox Sync chybové hlášky? Na vině jsou přetížené servery

0

Pokud ve Firefoxu synchronizujete osobní data pomocí vestavěné funkce Sync, mohli jste během posledních pár dnů narazit na chybové hlášky. K postiženým jsem se zařadil i já ze zoufalosti jsem svůj účet u Syncu smazal a založil jiný. Když jsem se totiž opětovně pokoušel v prohlížeči připojit existující účet, nedařilo se mi projít částí, kde se zadává heslo a speciální klíč.

Zvláštní je, že jsem pokaždé dostal jinou odpověď. Jednou bylo heslo špatné, podruhé prázdné, jindy měl program problém s klíčem. Jenom chybu ze strany serverů Firefox nikdy nepřiznal. Podle všeho přetížení nějakou dobu trvá a Mozille se zatím nepodařilo situaci zlepšit, byť na nápravě pracuje. Stav můžete sledovat na webu:

services.mozilla.com/status

Aktuálně na ní stále najdete informaci o přetížení.

Jak k něčemu podobnému mohlo dojít? Podle všeho funkci využívá jen malé procento všech uživatelů, takže se mi zdá zvláštní, že by tito lidé byli schopní synchronizováním zbořit serverovou strukturu. Kvůli vysokému zatížení serverů Mozilla dokonce pozastavila výzvu, která navrhne uživatelům Firefoxu 3.6, aby přešli na nejnovější, sedmou řadu.

Přítok chybových hlášek nelze zastavit, můžete jedině čekat.

Zdroj: @MozillaCZ

Ohodnoťte tento článek!