HD 6970 s děravým PCB a dvěma osmipiny

0

Po přehledu modelů Radeonů HD 6950 a 6970 s profláknutým designem od AMD přichází i odvážný výrobce Yeston, který chystá naopak velmi nereferenční kartu. Spotřebou si silnější Cayman nezadá s konkurencí od Nvidie.

Zatím známe jen podobu tištěného spoje, ale i z toho se dá poznat, že to bude stát zato. Co se chlazení týče: Yeston používá konstrukci, kterou částečně známe od Nvidie, v PCB najdete pod ventilátorem „díry“, tedy průduchy, kterými bude skrz desku proudit vzduch.

Zatím jsou v plánu dva porty DVI, jeden HDMI a dva miniDisplayPorty

Jádro Cayman XT je zásobováno dvanácti fázemi napájení a dvě další fáze se starají o šťávu pro 2 GB pamětí GDDR5. Jedna je tu ještě pro pomocné-pojistné napájení. Pro oněch 15 fází tu najdeme hned dva osmipinové PCIe konektory, zřejmě se počítá, že při pořádném přetaktování by karta teoreticky mohla prolomit 300 W. Standardní Radeon HD 6970 má spotřebu 190 W typicky, resp. 250 W maximálně.

Pod GPU najdete čínský nápis „Game Master“. Víc toho o kartě nevíme, zdá se, že je pořád ještě v ne zrovna hotové fázi vývoje (chybí někter kondenzátory, chybí chladič, mnoho se bude asi ještě rozvažovat a předělávat). Yeston svůj Radeon HD 6970 velmi pravděpodobně pořádně přetaktuje a karta s Caymanem by pak mohla pokořit referenční GeForce GTX 580.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!