HD kamera od Toshiby

0

Rozvoj vlastností a kapacit paměťových karet SDHC umožnil využití právě tohoto miniaturního datového úložiště. Obrazová data jsou ukládána právě na paměťovou kartu SDHC a využít lze karet až do kapacity 32 GB. Videokamery Toshiba Camileo jsou skutečně velmi malé – velikostí se dají přirovnat ke kompaktním digitálním fotoaparátům. Camileo HD má rozměry pouhých 71 mm × 34 mm × 108 mm. Camileo Pro HD nabízí v rozměrech 70 mm × 33 mm × 113 mm dokonce trojnásobný optický zoom.

Pokud vlastníte videokameru Camileo HD, nebudete s sebou muset nosit žádné další zařízení. Kamera totiž zvládne plnit také funkci fotoaparátu, MP3 přehrávače a diktafonu. Camileo Pro HD zvládá kromě natáčení videa i fotografování a nahrávání zvuku (diktafon).

Nové HD videokamery pracují s nejvyšším rozlišením 1280×720 pixelů, které poskytuje brilantní kvalitu videozáznamů a samozřejmě podporují i formáty VGA a QVGA. Kamery jsou vybaveny též bleskem a režimem pro potlačení efektu červených očí.

Camileo HD

Prostřednictvím softwaru „YouTube-Link“ předinstalovaného ve videokameře Camileo HD mohou uživatelé snadno poslat své videoklipy přímo na oblíbený portál YouTube, kde budou jejich filmy k dispozici lidem z celého světa, a to jen pár okamžiků od natočení. Videokamera navíc dokáže snímat fotografie s rozlišením až 3744×2808 pixelů a může plnit funkci MP3 přehrávače nebo diktafonu. K dispozici je 8x digitální zoom a displej s úhlopříčkou 2,5″, který lze natáčet až o 240 stupňů.

Baterie NP60-Li-Ion zvládne 105 minut natáčení nebo 140 minut přehrávání. Kamera je dodávána včetně ministativu.

Camileo Pro HD – navíc optický zoom

Model Camileo Pro HD používá 3x optický zoom a displej s úhlopříčkou 2,4″, který lze natáčet až o 240 stupňů. Fotografie lze snímat s rozlišením až 3200×2400 pixelů.   Baterie NP60 Li-Ion dokáže 60 minut natáčet nebo 140 minut přehrávat. Součástí modelu je i dálkové ovládání.

Uživatelé mají k dispozici širokou řadu doplňujícího softwaru, který zážitek z práce s obrazem obohacuje: Arcsoft Media Impression se stará o komfortní správu médií a umožňuje vytvářet a sdílet projekty obsahující soubory s fotografiemi, videoklipy a hudbou. Arcsoft Media Converter umožňuje převádět video z jednoho formátu do jiných formátů, přičemž ovladače tohoto zařízení obsahují video kodek pro bezproblémové pouštění natočených filmů na PC.

Součástí balení je 1,2m HDMI kabel (pouze model Camileo HD), komponentní kabel (pouze model Camileo Pro HD), 1,2m AV kabel, 0,9m USB kabel, stereo sluchátka, akumulátorová baterie NP60 Li-Ion, napájecí adaptér, popruh, pouzdro, CD s podpůrným softwarem a uživatelský manuál.

Videokamera Toshiba Camileo HD bude k dostání od konce srpna za doporučenou koncovou cenu pro ČR 2 790 korun. Kamera Camileo Pro HD bude také k dostání od konce srpna za koncovou cenu 4 790 korun.

Ohodnoťte tento článek!