HD minikamera pro extrémní sporty

0

Pokud skáčete s padákem, jezdíte rychlé závody nebo děláte jiný extrémní sport, možná vás zaujme minikamera HD170 od Drift Innovations. Má malé rozměry, takže se dá snadno kdekoliv přichytit (třeba k helmě) a tělo je pogumováno, mělo by tedy vydržet hrubší zacházení v náročných podmínkách.

Kamery má rozměry 133 × 50 × 33 mm a hmotnost 138, zdroj: Drift

CMOS snímač zvládne nahrávat i v rozlišení 1080p při 30 fps, ale také 720p a 480p. Dvě nižší rozlišení mají i výhodu v 170° záběru objektivu, u 1080p je hodnota 127°. Čočku samotnou lze v jedné ose otáčet o 300°. Statické snímky lze fotit v rozlišení 5 Mpx. Na 32MB vnitřní pamět se toho moc nevleze, Drift proto přidává slot pro SDHC karty s maximální kapacitou 32 GB.

Kameru lze ovládat několika tlačítky, ale také dálkových ovladačem ve tvaru náramkových hodinek. Na těle je i 1,5″ displej pro okamžitou kontrolu záznamu a samozřejmě mikrofon. Připojit lze ještě jeden mikrofon externí. Obraz z kamery uložíte buď přes čtečku karet, USB kabelem nebo jej pustíte přes HDMI na televizi. Kamera zaostřuje od půl metru do nekonečna a expozici lze nastavit automaticky i manuálně. V základním balení se nachází 1100mAh akumulátor, dokoupi lze i větší 1700mAh model.

Výsledek pak může vypadat nějak takto. Další videa zde.

Drift Innovation HD170 se dostane do obchodů v červenci za cenu okolo 330 dolarů. U nás jej nejspíš nekoupíte, ale zájemci o extrémní sporty to niajk neodradí.

Zdroj: Drift (via Electronista)

Ohodnoťte tento článek!