HD seriály přes net a zdarma

0

Ptáte se, co mě na tom zaráží? Víte, ono ve Spojených státech se to má s televizními seriály takto: snad všechny významné televizní stanici totiž ve velmi krátké době (ne-li ihned) po odvysílání aktuální epozidy některého ze seriálů nabídne příslušnou epizodu na webových stránkách ke shlédnutí ve formě streamovaného videa. Můžete tak – pokud máte americkou IP adresu – zdarma sledovat to, co jste mohli (také zdarma) sledovat v televizi. A nejedná se o žádnou odpadovou produkci, ale o současnou špičku včetně Lost (Ztraceni), CSI (Kriminálka cosi…), Prison Break (Útěk z vězení), Heroes (Hrdinové) a spoustu dalších, které v našich krajích ani neznáme.

Tolik ke Spojeným státům. Jak jsme na tom v České republice víte. V podstatě nesrovnatelné české seriály pak nejen že přes net nemůžete sledovat volně, ale musíte si je pouze zapůjčit na 24 hodin za 45 korun za jednu epizodu. Z toho je patrné, že již nyní jsme ve srovnání se světem diskriminování (především my seriálofilové), ale další diskriminace se na nás chystá, jak popisuje již zmiňovaný článek na Lupě.

Ovšem kvůli mému povzdechu tento zápisek původně neměl vzniknout. Měl se točit okolo HD streamování produkce televizní stanice CBS, která v rámci testovacího projektu CBSlabs nabízí ke sledování testovací klipy (dlouhé dvě minuty) šesti seriálů (u nás známe pouze původní sérii CSI a také CSI: Miami). Seriály jsou streamovány ve vysoce kvalitním kodeku H.264 s AVC zvukem (víte, že stejný kodek používám pro videa také zde na ExtraVěci.cz?), prozatím v rozlišení 480p s tím, že rozlišení 720p a 1080p budou spuštěny brzy po vyhodnocení tohoto testovacího provozu. Problém vyšších rozlišení je v přenosové rychlost: průměrná přenosová rychlost amerických internetových přípojek je 1,9 Mb/s, zatímco video v 720p vyžaduje pro plynulý provoz průměrně 2,5 Mb/s. A to vše, po ukončení testů, zcela zdarma ihned po odvysílání v televizi…

 Odkazy k tématu:  Lupa: Blíží se regulace vysílání po Internetu | CBSlabs

HD seriály přes net a zdarma

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte