Hecht představil levnou elektrokoloběžku. Má displej i odpružené kolo

3

Značka Hecht, kterou asi znáte spíše ze sekaček, přišla na trh s novinkou – elektrickou koloběžkou Hecht 5125 poháněnou 250W elektromotorem. Stejně jako největší konkurent od Xiaomi má motor umístěný v předním kole, ale akumulátor s kapacitou 4,4 Ah je ukryt v tyči pod řidítky (jako u Lime).

Maximální rychlost činí 25 km/h a ujedete na ní až 15 kilometrů. Nejvyšší hmotnost jezdce je 100 kg a tohle číslo dojezd samozřejmě snižuje. Nabíjení pak trvá necelých pět hodin. Kromě přední brzdy páčkou na řidítkách je zde i zadní brzda ovládaná sešlápnutím zadního blatníku.

Jako bonus je zde displej informující o rychlosti, stavu akumulátoru, rozsvícených světlech či aktivním Bluetooth (pro spojení se smartphonem). Koloběžka váží 10,5 kg (Xiaomi M365 má 12,5 kg) a lze ji snadno složit. Cena je poměrně příznivá, Hecht 5125 stojí jen 5990 Kč.

Zmíněné Xiaomi před nedávnem ukázalo modernizovanou verzi svého bestselleru, které je o dvě kila těžší, ale s větším akumulátorem s delším dojezdem, lépe tvarovanými gripy a nově s displejem. Hecht bude bojovat kromě ceny také displejem a částečně odpruženým zadním kolem. zajímavostí je pak USB port pro dobíjení mobilu za jízdy.

Hecht představil levnou elektrokoloběžku. Má displej i odpružené kolo
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.26%) 23 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Kdyz vidim tu kolobezku, tak v Praze ty kolobezky, co se tu pujcujou, to je hruza. Lezi to po ulicich a clovek o to zakopava. Lepsi teda furt nez ty predchozi jezditka ala segway, ktere se nastesti zakazaly. Ale stejne uz by nekdo ty slunickove ekolidi mohl nakopnout do zadku a byl by klid.

  2. Cena je rozumná k tomu co koloběžka nabízí. Před nákupem je potřeba mít jasno ve využití. Elektrokoloběžka by neměla ležet nevyužitá. Takže kam denně s ní jezdit ? Ideálně ve městě do práce, protože má malá kolečka a malý dojezd a není na jízdy za město. Ale smí se jezdit po chodníku ? Myslím, že ne. Na frekventované silnici to bude nebezpečné. Takže jedině mít to štěstí ideální trasy, např po hladké asfaltové cyklostezce, 5km tam a 5 km zpět. Toto štěstí ideální trasy bude mít myslím minimum lidí, ale těm kteří ho budou mít ten požitek jízdy na elektrokoloběžce moc přeji.