Hejlův Nový hlodač: máme první screenshot

0

Petr Hejl je takové zlobivé dítě českého internetu. Provokuje svým vystupováním a hlavně tím, že chce vytvořit lepší vyhledávač, než má Google. Peníze potřebné pro vývoj nakonec získal a 1. února 2011 začaly práce na minihledači, který má ověřit funkčnost algoritmů.

K této události jsme vám přinesli i netradiční rozhovor Petr Hejl: budu vo 10–20 % lepší než Gůgláci, který byste si měli určitě přečíst. Pan Hejl nám nyní poslal pár informací, jak pokračují práce na projektu.

  • Vhodný programátor se nenašel, nikdo nesplnil požadavky na konfiguraci, čas a peníze, takže Petr Hejl programuje sám.
  • Na testovacím stroji běží Ubuntu Linux, jako filesystém používá ZFS a jako webový server Apache. Programuje v C#, C++ a .NET. Hejl také vytvořil vlastní databázi, ale možná využije i Hadoop. Více zde.
  • Dokončena je první verze minihledače, umí stahovat a zpracovat data + odpovídat na dotazy. Celkem se skládá z 11 programů (asi 10 000 řádků kódu). Minihledač zatím je zatím testován na 22 webech www.jiznimorava.org/servery.

„Dále jsem určil úroveň programování, tedy použitou úroveň systémových knihoven,
a udělal si programovací prostředí na Windows i v Linuxu,“ říká Petr Hejl.

Nový hlodač
Testovací výsledky Nového hlodače, foto: Petr Hejl

Další verze minihledače má přijít asi za měsíce. Aplikace by se prý měla „zkulturnit“, zefektivnit, Hejl přepíše řídicí programy do C++ a a vše přenese na Ubuntu.

Ohodnoťte tento článek!