Here Maps pro Windows Phone nekončí, byť pár otázek vyvstává

0

Na chvíli jsme se báli, že jsme přišli o mapy od Nokie pro platformu Windows Phone. The Next Web zveřejnil zprávu s citací Seana Fernbacka, staršího viceprezidenta z Nokie, který řekl: „We’re winding down Windows Phone app development.“ Byla by to velká rána, protože mapy a navigace pod značkou Here nemají pořádnou konkurenci a uživatelé je mohu získat zdarma.

Mohou být i důvodem, proč si vybrat Windows Phone. (Dříve aspoň byla bezplatná navigace důvodem ke koupi smartphonu od Nokie.) Jenže Microsoft koupil mobilní divizi Nokie. Je pravda, že mapy zůstaly Nokii, která se na nich logicky chce co nejvíce obohatit. Proto upustila od vývoje exkluzívně pro Windows Phone.

 

Raději expanduje na iOS nebo Android. Řeči o postupném ukončení podpory dlaždic Nokia velmi rychle a rázně ukončila. Pino Bonetti z týmu Here Maps situaci vysvětlil v diskuzi pod článkem na Windows Phone Central. Microsoft si mapy od Nokie licencoval na deset let. Nic se nemění ani na tom, že by mapy nesměl ukládat pro offline použití.

A vývoj aplikace Here Maps neskončil, pouze se rozšířil na další platformy. Nokia však s Microsoftem řeší, jak to bude dál, to zase ano. Možná že aktualizace nebudou tak časté, možná že vývoj bude lehce utlumen. Pokud ale bude potřeba, nové verze se majitelé telefonů s dlaždicemi dočkají.

Microsoft si podobnou aplikaci utéct nenechá. I kdyby časem aplikace Here pro Windows Phone přestaly existovat, pravděpodobně je pouze nahradí podobné, ale jinak pojmenované řešení, které si Microsoft bude kuchtit sám, s tím, že využije mapové poklady od Nokie.

Zdroj: Windows Phone Central

Ohodnoťte tento článek!