Herní benchmarky Radeonu R9 290X tentokrát oficiálně přímo od AMD

0

AMD využila toho, že Nvidia sezvala spoustu IT novinářů na svůj Editor’s Day 2014 do kanadského Montrealu a na stejné ulici v protějším hotelu připravila svou demonstraci výkonu nového Radeonu R9 290X. Uvedení této karty je na spadnutí a AMD ukazuje konkurenci své ostré lokty.

 

Ponechme stranou etickou otázku a podívejme se na fakta. Novinářům Tom’s Hardware, Anandtechu, LegitReviews a dalších webů byly předvedeny dvě takřka identické sestavy. Obě obsahovaly základní desku MSI X79A-GD65, procesor Intel Core i7-3960X (Sandy Bridge-E), 16 GB DDR3-1600 a Windows 7. Rozdíl byl pochopitelně v grafické kartě. V první sestavě byla už dobře známá GeForce GTX 780, v té druhé pak právě Radeon R9 290X.

    

Pro demonstraci výkony byly vybrány právě dvě hry z programu AMD: letošní Tomb Raider a úspěšný Bioshock Infinite. V Tomb Raideru byl podle LegitReviews použit profil Normal se zapnutým TressFX, ale spíše bych v tomto věřil Tom’s Hardware a jejich údaji o předvolbě Ultra Quality. Bioshock Infinite měl být benchmarkován také s nastavením UltraDX11 (včetně DDOF), ale zřejmě kvůli nízké snímkové frekvenci ještě také s předvolbou detailů Medium. Jisté je každopádně rozlišení – 3840 × 2160 px známé také jako 4K.

 
 

 

 

Ve dvou testech byl Radeon R9 290X o víc jak 10 % rychlejší než GeForce GTX 780 (jak jinak že). To celkem sedí s uniklými (a méně oficiálními) benchmarky, které jsme pro vás sesbírali do této aktuality. Celkem zajímavé je také to, že jakmile je v Bioshock Infinite přepnuto na maximální detaily s DDOF, výkon obou karet se srovná.

  

Zdroje: Tom’s HardwareAnandtechLegitReviews

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář