Herní křesla, myši a klávesnice – Alza představila novou privátní značku Rapture

10
Alza Rapture
Alza Rapture
-
Zdroj: Alza

Největší český e-shop Alza začal nabízet herní příslušenství pod novou vlastní značkou Rapture. Ta zahrnuje hlavně gamingové příslušenství: klávesnice, myši, křesla, herní židle a stoly či držáky monitorů.

Zákazníci za loňský rok nakoupili na Alze herní produkty za více než 4 miliardy korun (z celkového obratu 45 miliard). Produkty značky Rapture jsou vyráběné přímo pro Alzu, která má kontrolu nad celým výrobním procesem od designu po hotový výrobek a obal. Podle Jana Rajdla, Business Development Managera Alzy, jde o produkty, které by si sami koupili.

Alza má v portfoliu i jiné privátní značky a od února nabízí například také vlastní notebooky. Právě jejich nabídka se má v nejbližších týdnech rozšířit o další konfigurace.

Rapture nyní zahrnuje například herní židle pro drobnější hráče (podle Alzy do 100 kg) i ty urostlejší, tiché herní klávesnice s českou diakritikou či herní stoly s RGB podsvícením. Produkty jsou aktuálně v rozmezí 149 Kč za podložku pod myš až 7990 Kč za polohovatelnou herní židli s nosností 150 kg. Celou značku Alza představila na včerejším Comic-Conu v Praze. Své privátní značky mají i jiné eshopy, například CZC.

zdroj: TZ Alza

Herní křesla, myši a klávesnice – Alza představila novou privátní značku Rapture
Ohodnoťte tento článek!
2.3 (46.67%) 6 hlasů

10 KOMENTÁŘE

 1. „přímo pro Alzu, která má kontrolu nad celým výrobním procesem od designu po hotový výrobek“

  Jen marketingový kecy, prostě si v číně objednají kontejner zboží, na které naklepnou jejich logo, to samé dělá již několik let i czc.cz. Myš, klávesnici apod. co koupíte v čínském obchodě za 3stovky včetně dopravy koupíte za 9stovek s pocitem, že jde o českou značku.

  • No u nás je ten problém, že stát řekl že musíš držet záruku, splňovat spousty kravin a platit fůru daní. A naopak nemáme soudruhy dotovanou poštu. Proto je tady taky všechno mnohem dražší.

    • Kvůli toho nemůžeš jako evropský/český obchodník jít s cenou tak nízko. A taky ti tady nikdo jako prodejci nezadotuje dopravu. Tzn budeš dražší, míň konkurenceschopný. A to je ten problém – pak to v číně stojí 300, ale u nás se na 300 prostě nemůžeš dostat, abys neprodělal.

    • neříkám, že to není nedůležité… jen že je to u nás povinné. Pokud koupíš kontejner krámů z číny, tak musíš držet díly na opravu/výměnu, což nestojí zrovna málo.

     Svého času jsme tady tahali a prodávali čínský skútry, vždycky nám posílali dva (za cenu jednoho). Z těch dvou se postavil jeden funkční, a zbytek byly ND, ale vcelku nepoužitelné (velké výrobní tolerance, zmetky), takže stejně se musely kupovat další, abychom mohli v záruce měnit celé skútry nebo díly. To číňan nemusí, ten ti to pošle dotovanou poštou jen tak, a záruka je prakticky nevymahatelná. (ale cena pak logicky mnohem lepší)

 2. Tyhle články by měly být označeny jako reklamní. Jinak je to dost trapné a dělá to z hráčů úplné debily co rozlišují křesla podle nálepek a ne podle konstrukce a skutečných hodnot. Něco jako v případě laciné bli(n)kající myšky co musí být gaming a nic jiného správný gamer mít nemůže.