Razer Viper Ultimate je prý nejrychlejší myš na světě

0

Je trochu legrační, když myš pojmenujete jako „nekompromisní zmiji“, když si tento had dává hlodavce ke svačině. U Razeru ale tato symbolika možná má nějaký hlubší smysl, neboť představil herní myš Viper Ultimate, která má ty ostatní pokořit v několika ohledech.

Viper Ultimate je bezdrátová, což je u esportovců kvůli delším latencím spíš hendikep. Razer ale tvrdí, že má nejrychlejší bezdrát na světě, reakce mají být o 25 % kratší než u dosavadních rekordmanů. Jeho HyperSpeed pracuje s 2,4GHz rádiem a technologií pro dynamické přepínání kanálů, která má vždy vybrat ten nejméně zarušený signál (stejné pásmo sdílí i Wi-Fi, Bluetooth nebo mikrovlnky, takže je v něm pořád nabito).

TIP: Razer Viper mají opticky spínaná tlačítka

Razer také vyrobil dosud nejpřesnější optický senzor. Nazývá jej Focus+, používá nativní rozlišení 20 000 dpi a poradí si s rychlostí pohybu až 650 ips. Má automatickou kalibraci ostření, která se přizpůsobuje povrchu podložky, a dovoluje nastavit odlišné detekční vzdálenosti při zvednutí/položení myši.

Myš má osm programovatelných tlačítek, ukládat lze až pět různých profilů. Dvě hlavní tlačítka využívají spínače s optickými čidly, u kterých Razer slibuje další zkrácení reakční doby a garantuje odolnost pro až 70 milionů kliknutí. Protože jde o Razer, nechybí ani RGB podsvícení. Viper Ultimate se dobíjí v položením do dodávaného doku nebo připojením USB kabelu a výrobce slibuje až 70hodinovou výdrž s vypnutým podsvícením. Tedy 10 hodin hraní každý den. Myš je také nezvykle lehká (jen 84 gramů), což ale nemusí být pozitivum.

TIP: Hry ucítíme po celém těle. Razer vymyslel nové řešení

Razer Viper Ultimate se bude prodávat za 170 eur (myš i s dokem), případně 140 eur (jen myš a kabel). V Česku to bude dělat okolo 4400 Kč, resp. 3600 Kč.

Zdroj: Razer

Razer Viper Ultimate je prý nejrychlejší myš na světě
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlasů