Herní nostalgie: Broken Sword, Exhumed, KKnD

0

Američan v Paříži

Broken Sword (1996)

Americký turista v Paříži zní jako začátek nepovedeného vtipu, místo toho začíná jedna z nejlepších adventur všech dob. Nádherná 2D grafika podzimní Francie, hudba, jež vás vtáhne do děje a hlavně poutavý příběh. George Stobbart si užívá prázdnin, ale stane se svědkem výbuchu. Místní policie je trochu jako ta naše, a tak George začíná pátrat na vlastní pěst.


 

Výbušninu do kavárny totiž donesl klaun a Američan začíná objevovat souvislosti. Navíc potkává budoucí lásku, fotografku Nicol, která pátrá s ním. Je čas začít se vyptávat, sbírat věci a cestovat. George se postupně podívá do pařížského podzemí, ale okolnosti jej zavedou i na irský venkov, kde mu cestu nejvíce znepříjemní kozel. U něj oceníte vtipné dialogy s ostatními postavami a skopové začnete nenávidět.


 

Po návratu se podíváte do Sýrie, kde jedním z úkolů bude ukradnout prodavači kebapu záchodovou štětku. Z nevinného výbuchu, po kterém zůstane jen pár mrtvých, se tak začne klubat rozsáhlé spiknutí kultu templářů.

 

Země faraonů

Exhumed/Powerslave (1997)

Egypt byl napaden vetřelci Kilmaat, kteří se snaží oživit faraona Ramsese. Kdo jiný by je mohl zastavit, než banda žoldáků. Jenže jsou sestřeleni hned v první sekundě. Přežijete jen vy a na cestě do údolí Karmak potkáte roztomilé jedové pavouky, Anubisovy bojovníky se lvími hlavami a spoustu dalších nepřátel. Všichni jsou velice odolní a nejednou si budete v šestirané pistoli schovávat jeden náboj pro sebe.


 

Pod vodou po vás jdou dravé piraně, zbraně až na nůž nefungují a kyslík dochází … rybičku se nakonec podaří podříznout, ale v další pyramidě zase čekají oživlé mumie. Jejich jekot je tak strašný, že jsem i za bílého egyptského dne musel dát pauzu. Než se propracujete ke kulometu, uplyne hodně mrtvol.

Z neznámého důvodu vás bude bavit hlavně zvláštní zbraň, která vás při výstřelech pomalu zabíjí, takže i masochisté si přijdou na své. V polovině hry si řeknete, že to ve Star Gate měli s Goa’uldy vlastně docela snadné a než se dostanete k finálnímu Ramsesovi, mnohokrát umřete strašnou smrtí. Exhumed je vynikající temná hra. Vítejte v pekle.

 

 


 

Mutanti jsou tady doma

Krush, Kill ‚n‘ Destroy (1997)

Nejvíc vás budou bavit ozbrojení sloni a geneticky upravení štíři. Roztomilá zvířátka jsou totiž hlavním poznávacím znamením KKND – naší budoucnosti. Světa, na kterém po jaderné válce roku 2079 zůstaly dva oddělené druhy: lidé schovaní pod zemí přežili válku v bunkrech, zatímco na povrchu žijí „bývalí“ lidé, kteří se neměli kde schovat. A pokud neumřeli, tak tam žijí dodnes.

A nejen oni, zmutovalo i několik zvířecích druhů. Obří pavouci a bojoví sloni s kanóny na zádech teď poskytují mutantům dostatečnou artilerii, aby se ubránili nezmutovaným lidem. Těm lidem, kteří se po desetiletí skrývali v podzemí a budovali armádu, aby se jednou, až nejhorší radiace opadne, vrátili.

Jakmile lidská bota vkročí na území ovládané nohou se šesti prsty, nemůže to dopadnout dobře. Rozdrť, zabij & znič cokoliv, ať už to jede v tanku, nebo na bitevním krabovi.

Ohodnoťte tento článek!