Herní nostalgie: Theme Hospital, Redneck Rampage, Pssst

0

Vaše nemoci – naše radost

Vaším úkolem je vydělat co nejvíc peněz na pacientech a při té příležitosti je třeba i trochu vyléčit. Jste totiž velký šéf nemocnice – od základů stavíte jednotlivé ordinace, kupujete nové přístroje a najímáte doktory. Nemoci jsou plné černého humoru, mnoho z nich pro vás ale zůstane záhadou a musíte se rozhodnout, jestli budete léčit metodou pokus/omyl, nebo pošlete nemocného domů.


 

Vaše výdělky závisí na počtech vyléčených, kteří stále přicházejí. Když se zdá čekárna prázdná, je jen plná lidí trpící neviditelností. Potřebujete praktika, který vyfiltruje simulanty a převezme 30 Kč. V diagnostickém centru vám zase doktor (bez hole a jízlivých poznámek) zjistí, že trpíte nafouklou hlavou, naordinuje vám její propíchnutí a nahuštění na správný tlak.

Doktoři potřebují i nějaký šmajchkabinet na odpočinutí, k čemuž nejlépe slouží místnost s kulečníkem. Pacoši si zatím odpočinou v čekárně, přece už nikam nespěchají. Pár laviček, automat na kafe a … znechucený odchod ke konkurenci.


 

Bonusem jsou krysy, které se občas proběhnou po sále a které můžete zabíjet. Silnou pákou je možnost volně najímat a vyhazovat doktory. Ti levní neudrží stetoskop, drahého si nemůžete dovolit. Navíc si neustále stěžují na zimu, horko, málo květin, nepořádek, přepracování …

Theme Hospital (1997)

Vidláci, ufoni a prase

Brutální souboje s vidláky ve farmářském městečku Hickston začnou zcela nevinně, dva místí budižkničemové Leonardo a Bubba vyhrají na slavnosti nádherné prase Bessie. Jenže se objeví mimozemšťani a prasátko zcizí na pokusy. To přece nenecháte jen tak. Jenže váš kamarád Bubba neumí nic jiného, než se škrábat v rozkroku, akce je tedy na vás.


 

Jedno prase zde brání několik typů ufonů a jim přisluhujících vidláků, kolem pobíhá spousta slepic a komárů. A tak jdete a střílíte vidláky, abyste zachránili své vepřové, k čemuž vám pomůže nejprve brokovnice, později i vrhač kotoučů z cirkulárky a střílející slepice.

Leonardo i Bubba mají mezi výstřely spoustu peprných poznámek, při kterých se musí nejeden citlivější mimozemšťan začervenat. Pokud vás netrefí, v jednom místním baru se dá zahrát i bowling, jenže prase je prase a tak jdete dál. Zdraví vám doplňuje nalezený alkohol, ale když to s ním přeženete, budete se dost motat a nic netrefíte.

Redneck Rampage (1997)

Zalévat a chránit

Hrajete za malého robota a staráte se o rostlinu Thyrgodian Megga Chrisanthodil, vesmírnou chryzantému. Zvuk pssst dělají spreje, kterými chráníte rostlinu před škodnou. Zahradničení bylo v roce 1983 zřejmě velmi cool.

Housenky různých barev přilézají a chtějí žrát vaši kytku. Ta jako kouzelná fazole pomalu roste k nebi, ale když je žrána, zase se zmenšuje. Žížaly jsou snadné, objevují se hustější škůdci, na které platí barevné spreje. Ale vždy jiný, většina jich účinkuje jen jako zpomalovače.

Škodná jde i po vás. S takovou nenažranou housenkou se střetnout nechcete, tak se radši sami bráníte, však ona to kytka chvíli vydrží sama. Třeba se objeví malá konev, která růst zase urychlí. Jenže to si musíte někam odložit sprej a oni pořád přilézají… Proč jen jste ji sázeli zrovna tady?

Pssst (1983)

Ohodnoťte tento článek!