Herní službu Steam můžete ovládat dálkově. Instalujte hry, i když nesedíte u PC

0

Digitální distribuční platforma Steam slaví velké úspěchy a základna hráčů, kteří zde nakupují hry, se utěšeně rozrůstá. Jestliže ještě před pár lety – vlastně to zanedlouho bude už celá dekáda – šlo o nenáviděný prvek, který mnohé hráče odrazoval od střílečky Half Life 2. Dnes na něj naopak spousta lidí nedá dopustit. Herní platforma pomáhá zviditelnit se řadě nezávislým vývojářům, oblibu si získala také díky častým slevám. V takovém letním výprodeji můžete pořídit za babku celé katalogy herních vydavatelů. Valve je firma, která žene vývoj kupředu, důkazem budiž další pěkná funkce, která tentokrát může mít pro někoho skutečně velký význam.

 

Vývojový tým do svého Steamu čerstvě přidal funkci, díky které můžete instalovat hry na dálku. Aniž nutně byste seděli u počítače, může se začít stahovat a instalovat vaše oblíbená gameska. Když pak dojdete ke své herní mašině, můžete rovnou začít pařit. Nezní to báječně? Nápad je rozhodně dobrý, otázkou však zůstává, jak to celé bude fungovat v praxi. Především asi nenecháváte doma zbytečně puštěný počítač, když se zrovna nacházíte někde mimo byt. Nicméně, novinku si můžete sami rovnou vyzkoušet. Musíte však mít smartphone s iOS nebo Androidem, protože právě pro tyto platformy existuje mobilní klient Steamu.

 

Pokud se na mobil v tomto ohledu spolehnout nemůžete, stále vám zbývá druhá možnost, jíž ve Valve připravili, a sice použít nové webové prostředí, které vám rovněž umožní dálkově spravovat hry. Na komunitní stránce steamcommunity.com stačí přejít do svého profilu a vybrat seznam her, které vlastníte. Pokud máte na svém počítači zapnutý Steam, ovšem v poslední verzi, můžete mu skrze webové rozhraní přikázat, aby začal libovolnou hru stahovat. Způsob vzdálené instalace přes webové rozhraní jsme si ověřili, skutečně funguje. Podobně by to ale mělo šlapat pomocí klienta pro mobilní telefony.

Zdroj: Valve via @steam_games

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář