Herní studio Bohemia Interactive koupili Čínané za 6,2 miliard (aktualizováno: česká strana prodej dementovala)

6

Čínská společnost Tencent zřejmě koupila většinový podíl v českém herním studiu Bohemia Interactive. S odvoláním na spolehlivý zdroj The Information to oznámilo hned několik médií. Bohemia Interactive ale prodej nyní dementovala.

Tencent je obří čínská firma stojící například za aplikací WeChat. Což je komunikátor hojně používaný v Číně, asi jako Messenger u nás. Jeho součástí je i platební systém WeChat Pay, bez kterého se v Číně při placení už pomalu neobejdete.


Aktualizováno 3. 6. 2020 ve 14:05: Bohemia Interactive prodej popřela a zaslala k němu oficiální stanovisko:

Informace o vstupu společnosti Tencent do Bohemia Interactive, nebo dokonce o akvizici Bohemia Interactive Tencentem, která se nedávno objevila v médiích, se nezakládá na pravdě.

Bohemia Interactive v minulosti vedla jednání o možné strategické spolupráci a může k tomu dojít i v budoucnosti. V současné chvíli se však nic nemění – Bohemia Interactive bylo a zůstává nezávislým studiem.


Již v minulých letech Tencent prováděl herní akvizice. Vlastní například 40 % v Epic Games (Fortnite) či 5% podíl v Blizzardu. Dále většinu v Supercell (Clash of Clans) či celé studio Riot Games, jež vyvíjí League of Legends.

Bohemia Interactive nedávno oslavilo 20 let existence (Tencent je jen o rok starší), během kterých vyvinuli tituly jako ArmA či Operace Flashpoint. ArmA byla tak úspěšná, že ji začali vyvíjet i pro armádu a pro tento účel vznikla nová společnost Bohemia Interactive Simulations. Té by se akvizice týkat neměla.

Jen loni prodali hry za 1,5 miliardy korun

Bohemia Interactive s Tencentem spolupracovala již dříve například na vydání hry Ylands na čínském trhu. Vydávání her v Číně je jinak velice těžké kvůli místním specifikům.

Tip: Bohemia Interactive slaví 20 let. Loni prodala hry za 1,5 miliardy korun

Tip: Na návštěvě v Bohemia Interactive: na unikátním zařízení tu přidávají herním postavám lidské obličeje

Tencent za 70–80% podíl (zdroje se liší) zaplatil 260 milionů dolarů, v přepočtu 6,2 miliardy korun. Tencent ani Bohemia Interactive zatím obchod nijak nekomentovali. Pro srovnání, Warhorse Studio po vydání hitu Kingdome Come: Deliverance se prodalo asi za 1,1 miliardy.

zdroj: theinformation, ČT

Herní studio Bohemia Interactive koupili Čínané za 6,2 miliard (aktualizováno: česká strana prodej dementovala)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

6 KOMENTÁŘE

 1. Paneboze jedna z nejhorsich firem na hry co znam.
  Co jsem koupil od bohemky, toho lituju.
  Snad zvladnou dobre aspon cinskej tetris.
  Napady maji moznaaaa dobry.
  Ale je to tak prachbidne uchopeno!
  Jak rika klasik.