Herní tablet s měnící se klávesnicí

0

Na letošním veletrhu CES bylo představeno nové mobilní zařízení pro hry, nazvané Switchblade, jehož autorem je firma Razer. V čem je nový herní přístroj zajímavý? Nevýhodou hraní na přenosném či stolním PC je skutečnost, že označení kláves je pevně dané a nelze je měnit – oproti tomu Switchblade je vybavený LCD klávesnicí, kde se jednotlivé klávesy mění podle toho, která hra je na něm momentálně „v provozu“.

Myšlenka této „pružně se měnící klávesnice“ není nová, a už jsme se s ní mohli setkat. Před časem například ruské designové studio Art.Lebedev uvedlo klaviaturu vybavenou OLED klávesami, jejichž označení se rovněž mění podle potřeby. Výhodou je samozřejmě lepší pružnost ovládání, které se může měnit podle konkrétní aplikace – lze mít například odlišné klávesy pro Photoshop, pro kancelářský systém nebo na hry.

razer switchblade

Co se týká hardwarové specifikace, společnost Razer v tomto ohledu zatím byla poměrně skoupá. Switchblade je vybavený 7palcovým displejem, který disponuje vícedotykovou technologií. Kromě hraní tento přístroj funguje i na Windows, a lze na něm používat všechny běžné aplikace, média a internet.

Koncept vypadá na handheldové hraní zajímavě, budeme zvědaví na informace o ceně a na detailnější údaje o hardwarové specifikaci.

razer switchblade

Zdroj: Razer

Herní tablet s měnící se klávesnicí

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Dobrý den,děkuji za info na nový typ NTB,třeba Aspire 8950G-9839 je velmi zajímavý stroj,leč Acer není má oblíbená značka.
    1)Nebylo by něco podobného třeba od Asusu?
    2)Kdy se zhruba objeví mobilní SB oficiálně v ČR?
    Určitě toho chci moc,ale určitě nejsem jediný koho to trápí. 😀

  2. Budou to jistě výkonné kousky, ovšem docela se bojím, že ceny budou u nás zhruba stejné, jako v USA…u nás to vidím, že nejlevnější model s procesorem SB se tak tak dostane pod 20tis.
    Jak se to říká: jsme přeci v Česku, tak proč neprodávat věci za levno, když to jde prodávat za draho!