Razer Sila má být nejlepší Wi-Fi router pro hráče

2
Razer Sila Wi-Fi router
Razer Sila

Razer vyrábí počítače a všechny možné druhy periferií pro hráče. Od loňska má dokonce herní mobil. A teď firma představila i herní Wi-Fi router. Jmenuje se jednoduše Sila a vzhledem ke zbytku portolia výrobce překvapí, že vypadá hodně decentně. Žádné kudrlinky, všudypřítomné LEDky, jen malá krabice, ze které ani netrčí antény.

Ty jsou integrované uvnitř a je jich tam rovnou devět. Jde o třípásmový (nebo přesněji třírádiový) router, který umí najednou komunikovat v pásmu 2,4 GHz (až 400 Mb/s) a dvou 5GHz pásmech (1734 + 866 Mb/s). Podporuje standardy 802.11a/b/g/n/ac včetně technologií MU-MIMO pro efektivní přenos při více připojených zařízeních a beamforming pro lepší směrování signálu.

Razer Sila má jeden gigabitový WAN a tři LANy. Disponuje i dvojicí USB (2.0 + 3.0) pro připojení disků nebo tiskárny. Router je připraven i pro mesh sítě, stačí dokoupit další kus. Razer přitom obětuje jedno 5GHz pásmo, ale zase významně rozšíří dosah celé sítě. Nastavení probíhá skrz mobilní aplikaci. Jestli má Sila i webovou administraci, to zatím nevíme.

TIP: Jak doma zesílit signál Wi-Fi: koupit extender, druhý router nebo mesh

V čem je router herní? Razer do firmwaru nasadil vlastní technologii FasTrack, což je jen cool název pro QoS. Systém umí upřednostnit herní provoz před ostatním. Router pozná připojené herní konzole, mobily a počítače a analýzou packetů se snaží určit, jestli ty datové fragmenty patří hrám (pak dostanou vyšší prioritu), či nikoliv. Jedním tlačítkem v nastavení lze i aktivovat zvláštní režim, který vyhradí část pásma pro hry.

Technologie Multi-Channel ZeroWait DFS zase bude analyzovat 5GHz pásmo a vytíženost jednotlivých kanálů, takže se router může bez přerušení přeladit na nejméně využívané kanály. To se bude hodit zejména v panelácích. Stejná technologie ale primárně slouží přepínání kanálů, aby nedocházelo k rušení signálu meteoradarů (u nás Brdy a Skalky).

TIP: TP-Link Deco M5 je výhodný Wi-Fi mesh systém pro celý dům (vyzkoušeno)

U Razeru jsme zvyklí na vyšší ceny, Sila není výjimkou. Zatímco Američané zaplatí 249 dolarů, evropská cena činí 299 eur (7700 Kč). Pokud navíc koupíte více kusů kvůli mesh síti, dostanete se na pěticiferné částky.

Razer Sila má být nejlepší Wi-Fi router pro hráče
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE