Hesla z Windows XP lze prý prolomit za 5,3 sekundy

0

Už dříve se objevily poměrně rychlé metody k prolomení hesel systému Windows XP uložených LM Hashem s maximálně 14 znaky (a to včetně třiceti tří speciálních znaků, číslic a samozřejmě velkých a malých písmen). Jedna taková metoda ruské firmy Elcomsoft využívá výkonu grafických karet Nvidia. Švýcarská bezpečnostní organizace Objectif Sécurité však nyní přišla s metodou, jež má být údajně až pětsetkrát rychlejší.

Opravdovým problémem je prý totiž rychlost pevných disků – proto společnost zvolila SSD disk s 80 GB optimalizovaných tabulek s otisky hesel (hash). I na spíše podprůměrném procesoru AMD Athlon X2 4400+ dokázala z LM Hashe získat původní heslo za 5,3 sekundy. Sami si to můžete vyzkoušet na této stránce.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zvláštní je, že Chrome od Googlu Acid3 zvládá, je to jeden z nejmodernějších prohlížečů a helemese! Funguje i na Windows XP…ale chápu, že jestli chtějí použít DirectCompute na Javascript a Direct2D z DX10 a vyšší na urychlování grafiky, tak jim nic jinýho než odříznout ikspéčka nezbývá.