Heslo je dlouhé. Už i Chrome OS nabízí jako alternativu přihlášení PINem

0

Mám pocit, že vývoj Chrome OS šlape hlavně v poslední době. Systém se převléká do nového materiálního hávu kousek po kousku, Google do něj pouští aplikace z Androidu a teď se objevila další pěkná novinka. Je to něco, co můžete znát z novějších verzí Windows, co usnadňuje přihlášení a představuje kompromis mezi pohodlím a zabezpečením.

Chrome OS Dev podporuje přihlášení PINem
Chrome OS Dev podporuje přihlášení PINem | Foto: +FrancoisBeaufort

Řeč je o PINu. Tento způsob přihlašování, který vám umožní vyhnout se při každém zapnutí počítače zadávání dlouhého a složitého hesla, je zatím dostupný pouze ve vývojové větvi Chrome OS Dev. Podotýkám, že PIN je příjemný zejména na dotykových displejích, i když zrovna zařízení s Chrome OS nejsou úplně typická takovými obrazovkami. PIN aktivujete předvolbou chrome://flags/#quick-unlock-pin.

Restartujte prohlížeč a přihlašovací prvek si nastavte. Patřičná předvolba zatím není dostupná na standardní stránce s nastavením, ale v nastavení věnovanému designu Material. Do normálního nastavení se ale podle Françoise Beauforta přesune. Kdybyste si hned nový způsob přihlašování chtěli vyzkoušet, zmáčkněte Lupu+L.

Zdroj: +FrancoisBeaufort via Neowin

Heslo je dlouhé. Už i Chrome OS nabízí jako alternativu přihlášení PINem

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte