HGST má 10TB disky a modely s životností 2,5 miliónu hodin MTBF díky héliu

0

Hitachi Global Storage Technologies, které je v současnosti vlastněná korporací Western Digital, nyní nabízí u disků Ultrastar He8 a Ultrastar He6 životnost 2,5 miliónu hodin MTBF. Této hodnoty, kterou žádný jiný z výrobců nenabízí, se povedlo dosáhnout díky technologii HelioSeal. Navíc HGST již začala rozesílat první vzorky 10TB disků svým partnerům.

HGST Ultrastar He8

O technologii hermeticky uzavřených disků naplněných héliem jsme vás již informovali dříve, ale HGST se povedlo zvýšit jejich životnost na 2,5 miliónu hodin MTBF a nyní, s více než miliónem prodaných disků, se může pochlubit také ověřením této hodnoty v běžném provozu. Hodnota MTBF je statistická veličina, takže opravdu neměli někde v suterénu spuštěných několik disků po dobu 258 let, aby zjistili, za jak dlouho se porouchají. Tento výsledek je zajímavý také z důvodu toho, že se v případě He8 jedná o disky se sedmi plotnami, které se otáčejí standardní rychlostí 7200 ot./min. Takže i přes vysoké pořizovací náklady (8 TB verze s rozhraním SAS vyjde na 23 560 Kč) se do jisté míry provoz těchto disků vyplatí.

 

Dalším pokrokem HGST je rozeslání prvních vzorků 10TB disků vybraným partnerům. Opět se jedná o úložiště s technologií HelioSeal, která je navíc v tomto případě doplněna SMR (Shingled Magnetic Recording) zápisem.

Díky těmto skvělým výsledkům, co se životnosti disků týče, a připravovaným modelům s 10TB kapacitou, HGST věří, že v roce 2017 dosáhne prodej pevných disků plněných héliem v průmyslovém segmentu padesáti procent.

Zdroj: TZ HGST

HGST má 10TB disky a modely s životností 2,5 miliónu hodin MTBF díky héliu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů