HIS Radeon HD 6670 iSilence 4: s pasivem za tichým chlazením

0

Čínský HIS je všem čtenářům dobře znám jako výrobce, jenž nezřídka osazuje své grafické karty nereferenčními chladiči. Ani dnes jsme se nedočkali žádné výjimky, HIS Radeon HD 6670 iSilence 4 se dokáže uchladit sám pouze pasivem, není třeba žádného ventilátoru. Pojďme se na něj nyní blíže podívat.

Na slušivém modrém PCB nalezneme celkem 480 stream procesorů, kmitočet jádra se zastavil na hodnotě 800 MHz. Sběrnice je bohužel pouze 128b, výrobce se tento fakt ani nesnažil vyvážit použitím rychlých pamětí typu GDDR5, volba tedy padla na staré známé DDR3 s taktem 1600 MHz – množství videopaměti je rovno 1 GB. Co se výstupů týče, novinka vás potěší, nabízí totiž klasickou triádu DVI, D-Sub a HDMI.

I chladič samotný si zaslouží pár slov: barevně je shodný s plošným spojem, na svědomí jej má známý výrobce chlazení Zalman. Ze základny vychází celá trojice heatpipe trubiček, která se jistě postará o kvalitní odvod tepla do poměrně hustého žebrování. Očekávaná cena za produkt je $95 (asi 1700 Kč), na pultech obchodů by se měl objevit co nejdříve.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!