HIS se vytasil s 2GB Radeonem HD 6570

0

Známý výrobce grafických karet, společnost HIS, vkročila do nového týdne náramně dobře: stala se totiž prvním výrobcem na světě, který na trh vypustil Radeon HD 6570 s celými 2 GB videopaměti! Zkušenější snad již nyní vědí, že i 1 GB VRAM je na takto slabém GPU náramný „overkill“, vysvětlujte to ale marketingovému oddělení. Gigabajty navíc zkrátka prodávají.

Karta samotná dostala do vínku nepříliš širokou 128b sběrnici, použité paměti typu DDR3 o frekvenci 1 GHz také nejsou žádné terno a i výsledná propustnost 32 GB/s nepatří mezi nejvyšší. K počítání složitých 3D scén je připraveno celkem 480 stream procesorů, podpora DirectX 11 je již v dnešní době samozřejmostí. Frekvence jádra se zastavila na kulatých 650 MHz.

Nejzajímavější na novince je trochu překvapivě plošný spoj, jenž je oproti standardním Radeonům poloviční. Chladič je jednoslotový a pasivní, spolu s triádou výstupů čítající DVI, D-Sub a HDMI by se mohlo jednat o zajímavou kartu do HTPC. Překousnete však jistě nemalou přirážku za možná zbytečné 2 GB VRAM?

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!