Ostrý obraz, ale kulaté rohy. HiSense Eclipse je tak trochu jiný televizor (IFA)

1

Na stánku společnosti HiSense byl k vidění televizor se zakulacenými rohy. Podle produktového manažera HiSensu jde zatím o koncept, na který budou sbírat reakce. Pro oči je mírně zaoblený tvar možná příjemnější, ale v televizním světě dost nezvyklý.

Jistě, staré televizory Tesla a vůbec tehdejší produkce „tlustých“ televizorů z dob před LCD měly k hranatosti daleko. Kromě rohů byly trochu do elipsy, konvexní vyboulení ani nepočítám. Ale dnes se vyrábějí dokonale ploché televizory s ostrými rohy, změnšují se rámečky a experimentuje se s úplně jinými prvky displeje.

Tip: Televizory QLED pro rok 2018 jsou neviditelné. Samsung spojil vše do jednoho kabelu a skrz displej uvidíte i zeď

K tématu: Nová technologie obrazovek: Hisense ULED XD pro lepší kontrast a skutečnou černou

Tohle je každopádně obrazovka typu ULED, což je marketingové označení pro LCD s kvantovými tečkami, podobně jako má Samsung svůj QLED. HiSense a Samsung byly jeden čas také v QLED alianci.

Prototyp televizoru HiSense Eclipse (jen pracovní název) má rozlišení 4K (mínus pixely v rozích) a jde o funkční model. Zakulacení rohů nezakrývá logo TV stanic a mohlo by jít o zajímavé oživení trhu. Zda se dočká sériové výroby není jisté, spíše zůstane u prototypu.

Ostrý obraz, ale kulaté rohy. HiSense Eclipse je tak trochu jiný televizor (IFA)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

1 komentář