Hisense má svůj první mobil s Windows Phone 8.1 a 7,18 mm tenkým tělem

0

Pokud je MIRA6 něčím výjimečná, pak tím, že jde o první smartphone s Windows Phone z dílen čínské firmy Hisense, o které jste skoro stoprocentně v životě neslyšeli. K odhalení došlo včera. Telefon již obsahuje Windows Phone 8.1, podporuje dvě karty SIM a poběží ve 4G síti operátora China Telecom.

Čtyřjádrový 1,2GHz procesor Snapdragon 200 od Qualcommu dnes výkonem neoslní, což nicméně u Windows Phone naneštěstí nemusíte moc řešit. Slabší výkon se projeví maximálně ve hrách nebo hodně náročných aplikací, kde si pak především všimnete pomalejšího spuštění. 1 GB operační paměti je standard, více u levnějšího zařízení nelze čekat a opět vás to nebude omezovat.

 

Výrobce vsadil na 5 displej, o použité technologii bohužel nic nevíme. Vpředu budete fotit 5Mpx fotoaparátem, vzadu pak 8Mpx. Tělo je tlusté pouze 7,18 milimetru, což jej řadí k nejtenčím zařízením vůbec. O ceně (ani dostupnosti) se Hisense zatím kupodivu nezmínilo, ale neočekávám, že by byla zrovna přehnaně vysoká. Zato naznačilo kvalitní zvuk.

Prvním čínským výrobcem, který vyprodukoval smartphone s Windows Phone, byl ZTE, s osmou řadou dlaždic se přidalo i třeba Huawei. I to by mělo do budoucna chystat nové smartphony. Windows Phone 8.1 vzbudila zájem u mnoha dalších a pro nás neznámých výrobců, třeba u amerických nebo indických značek, zaměřených na levné kousky.

via WMPoweruser

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Víte, místo tohodle bazmeku bych uvítal myš s klasickým senzorem, Co by měla navíc obdobný dotykový terč v místě palce, nebo ještě líp klikací trackball.

    Nebo ještě líp – kombo herní myši a klávesnice, kdy klávesnice by měla tenhle dotykový terč pod mezerníkem.

  2. Trackpad v prostoru palce u myši je dobrý nápad nebo trackpad či pad pod mezerníkem na klávesnici by taky nebyl od věci.

    Jinak na myš a klávesnici nic nemá. Jako příklad strategie Civilization V ??? Si děláte prdel. Pustě si na to StarCraft, Warcraft apod. Zjistíte že se to na tom nedá hrát. Kdokoliv s gamapadem bys si ani neškrtl se mnou např. ve FEAR. myš je nenahraditelná a nic ji nemůže nahradit v FPS titulech absolutně nic.

    Dosti mě zaráží ty lamy co hrají celý život na gamepadu a pak sednou ke klávesnici a myši a totálně to zkritizují. Na myš si musíte vypracovat zápěstí (ruku) a to trvá třeba až půl roku. Souboje v FPS her na gamepadu jsou v řádech sekund s myší řádech stovek milisekud.