Hitachi prodává v Japonsku 4TB HDD

0

Zatímco celý průmysl s pevnými disky se snaží zotavit z nedávných povodních v Thajsku, Hitachi neponechává nic náhodě a zase posunuje vývoj kupředu. V japonských obchodech se dnes objevil 3,5” 4TB zástupce s kódovým označením HDS5C4040ALE630, jenž by měl patřit do série zařízení s názvem Deskstar 5K4000.

Na novince není nic moc zvláštního, podpora SATA 6 Gb/s dnes již nepřekvapí. Vyrovnávací paměť má kapacitu 32 MB, čtveřice 1TB ploten se roztáčí nepříliš obvyklou rychlostí 5900 ot./min. Za vše může podle výrobce technologie CoolSpin, jež by se v důsledku měla postarat i o nižší zahřívání a tím zvýšit životnost. Zatím není jasné, dočkáme-li se i „plnotučné“ varianty s rychlostí otáčení 7200 ot./min., v roce 2012 se však snad objeví.

V japonském obchodě se zákazníci setkali s prodejní cenou 260 €, což při hrubém přepočítání vychází na 6600 Kč. Vzhledem ke stále divoké cenové situaci nemá cenu novinky příliš smysl řešit, v našich obchodech se stejně dříve než za měsíc neukáže a pořizovací částka může být diametrálně odlišná.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!