Hlášky Google: nové opatření pro lepší ochranu soukromí

0

Už od svého spuštění v únoru byla služba ostře kritizována pro svoje nedostatky v oblasti bezpečnosti, konkrétně tedy ochrany soukromí. Velkou bouři kolem projektu vyvolal hlavně fakt, že nastavení skrytí uživatelova jména u sledované hlášky bylo zastrčeno kdesi v ne úplně přehledné změti nabídek a pro běžného uživatele bylo relativně těžké jej najít.

Google krátce po vypuštění Hlášek sám přiznal, že ne všechno bylo dotaženo k dokonalosti. I když „protlačení“ nastavení pro sledování na viditelnější místo proběhlo velice záhy, společnost se nyní rozhodla uživatele na možnosti zabezpečení soukromí přímo upozornit.

Ode dneška proto Google začíná distribuovat bezpečnostní opatření, v rámci něhož vás Google Hlášky vyzvou k potvrzení všech nastavení týkajících se soukromí. Uživatel bude zároveň muset potvrdit, že je zobrazování veškerých informací v souladu s jeho požadavky.

Google se tak rozhodl na popud Federální Obchodní Komise (FTC – Federal Trade Commission), která se chystala zahájit vyšetřování bezpečnostní politiky Hlášek.

Tímto krokem by se snad mohl softwarový gigant zavděčit jak politikům, tak uživatelům.

Zdroj: Techwatch

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář