Hlavní výhrou v Účtenkovce mělo být SUV. Dacii ministerstvo nechtělo, nakonec dostanete Focus

9

Ministerstvo financí na začátku měsíce spustilo Účtenkovku, státní loterii mající za cíl motivovat lidi ve sbírání účtenek v obchodech. Hned za začátku se ale dopustilo nedopatření a jejich aplikace mohla sbírat až příliš citlivé údaje. Psali jsme o tom podrobně.

Hlavní výhrou v soutěži je jeden milion korun a hned za ním pak automobil. Původně jej na svém webu ministerstvo nespecifikovalo, mělo jít o SUV do hodnoty 400 000 Kč, ale objevil se další problém. Žádná automobilka nechtěla za tuto cenu vůz dodat. Přitom podle ceníků automobilek je za cenu do 400 000 Kč k dispozici například Dacia Duster, která je v základní výbavě v prodeji od 259 900 Kč včetně DPH.

Ministerstvo proto změnilo pravidla a nakonec se bude losovat Ford Focus Kombi s benzínovým pohonem o obsahu 1.6 litrů. Uvedena je dokonce i barva – tmavě modrá. Výherce tak nebude mít příliš na výběr.

Jak uvedl Michal Žurovec, vedoucí oddělení pro vnější vztahy a komunikace ministerstva Financí:

„Vítězným dodavatelem je autosalon Auto Kora top s.r.o., který v rámci výběrového řízení nabídl nejvýhodnější nabídku a vůz v požadovaných standardech a v obvyklé hodnotě přesahující 400 tis. Kč (včetně DPH) dodá za 360 tis. Kč (včetně DPH).“

focus_0307_5000x2846
foto: Ford

„Vůz je vybaven klimatizací, zadními parkovacími senzory, stropními, předními i bočními airbagy, palubním počítačem či CD přehrávačem s USB. V současnosti Ministerstvo financí připravuje výběrové řízení na dodavatele automobilu pro následující slosování.“

Na webu Fordu v oficiálním ceníku je momentálně tento Focus s motorem 1.6 Duratec Ti-VCT (jediný benzín 1.6) ve výbavě Trend za 319 990 Kč. Jde prakticky o nejlevnější Focus z celé nabídky automobilky. V ceně je už poměrně slušná výbava a jediný prvek, který ministerstvo zmiňuje a ve výbavě Trend není, jsou zadní parkovací senzory. Ty podle oficiálního ceníku můžete mít za příplatek 7 900 Kč. To pro běžného kupujícího znamená cenu 327 890 Kč za auto, které si ministerstvo koupilo za 360 000 Kč.

Pro další kola Účtenkovky budou vypsány nová pravidla a může jít zase o jiný automobil od jiného prodejce. Počet účastníků losování dosáhl už během prvního týdne okolo 250 000 lidí, cen je celkem 20 000, přičemž nejnižší „výhra“ činí sto korun.

Foto: ministerstvo financí
Hlavní výhrou v Účtenkovce mělo být SUV. Dacii ministerstvo nechtělo, nakonec dostanete Focus
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

9 KOMENTÁŘE

 1. Jak by se dal tento nepodařený paskvil pojmenovat? Navrhuji „Fail ministerstva financí“ 🙂 Blbý je, že to platíme z našich daní…

  P.S.: Redakci pak doporučím prosvištět si skloňování cizích slov, slovo „Dacie“ se ve 4. pádě zcela určitě nepíše „Daciu“ (ale „Dacii“)

 2. Nechci byt statem kontrolovan pres statni mojeID, tudiz se souteze neucastnim.

  Babis je zoufalec, uz je na tom tak spatne, ze musi manzelce davat Focuse ze statniho. :-/ Ale milion se hodi, nakoupi se aspon vic sazenic repky. :-/

 3. Je tu vůbec někdo vlivný, kdo je ochoten zavřít agenta Bureše?

  Tohle je šikana ad absurdum živená pouze přesvědčováním, že poctivý podnikatel mimo Babišův okruh = zloděj a podvodník…

  • Nikoliv, zcela naopak, diky EET uz se podnikatele nemusi bat, ze je nekdo bude mit za podvodniky. EET totiz chrani poctive podnikatele pred jakymkoli obvinenim z danovych podvodu ve vztahu k prodeji zbozi a sluzeb.

   EET je proste vec, ktera je poctivym podnikatelum prospesna, stejne jako jejich zakaznikum i statu. Samozrejme nejaka loterie uz je jen zbytecnym vytahovanim penez z kapes danovych poplatniku, aby se nekdo napakovali na tomhle. A samozrejme zpusob zavedeni EET v CR + nedokonalost EET v ceskem podani je druha vec, ale ocekavat, ze se to neschopnemu statu povede na poprve a dobre by bylo najivni.

 4. Ty informace o ceně vozidla nejsou zcela přesné. Uvedená cena platí pouze u vybraných partnerů a týká se pouze koncového zákazníka, který vozidlo kupuje a je jeho psaným vlastníkem a zároveň se jedná cenu akční. Katalogová ceníková cena bez některých dalších doplňků o kterých víme, jako třeba zadní parkovací senzory za 7900 je pak 371 990 Kč. Osobně je mi Ford přijatelnější volbou než Dacia, ale to pouze věc osobní preference.