HMD Global: Všechny nové Nokie poběží na čistém Androidu One

3
Nokia na MWC 2018
Nokia na MWC 2018

Finská společnost HMD Global, která oživila značku telefonů Nokia, během prvního roku působení na trhu prodala přes 70 milionů telefonů. Počítají se mezi ně smartphony s Androidem i hloupé mobily à la Nokia 3310. Zisková však ještě není. Ve fiskálním roce 2017 utržila 1,8 miliardy eur, ale skončila v provozní ztrátě 65 milionů.

Investoři ale společnosti stále věří. V dalším kole financování HMD Global získala 100 milionů dolarů od investiční skupiny DMJ Asia a jedné z dceřinek FIH Mobile (Foxconn), která nové mobily vyrábí ve svých továrnách. Hodnota HMD tak překročila miliardu dolarů.

TIP: Forbes o Nokii před deseti lety – „Dokáže někdo dohnat mobilního krále?“

Jsme nadšeni, že se k nám tito investoři rozhodli připojit a pomohou tak napsat další kapitolu telefonů Nokia. Našim cílem je dodávat špičkové chytré telefony, které potěší naše fanoušky a zároveň zůstanou věrné finským kořenům a tradicím značky Nokia. Chceme patřit mezi špičkové výrobce chytrých telefonů v celosvětovém měřítku a vzhledem k našemu dosavadnímu úspěchu věříme, že dále porosteme v roce 2018 i dalších letech,” řekl Florian Seiche, šéf HMD Global.

Firma ve zprávě uvedla, že od založení uvedla již 16 produktů a letos hodlá počet nabízených zařízení významně rozšířit. Zajímavou perličkou je, že všechny nové chytré Nokie poběží na čistém Androidu One, stejně jako letos představené Nokie 1, 6, 7 a 8. V Evropě o ně bude velký zájem.

HMD Global: Všechny nové Nokie poběží na čistém Androidu One
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.36%) 11 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  • Mno… v nabídce mají i modely se shitsetem od Mediateku, což je u mne spolehlivě diskvalifikuje.
   Ten „úsměvný experiment“ bohužel zazdil (jak je u něj obvyklé) Microsoft. Mumie byly ve své době to nejlepší, co se dalo koupit – jednoduchý, přehledný a rychlý OS, který ovšem MS zabil nekoncepčností updatů a jejich vzájemnou nekompatibilitou. Kvůli tomu nevznikaly aplikace a ty, které byly, postupně chcípaly, jak vývojářům MS postupně měnil prostředí – prakticky vzato WP7, WP8 a WP10 byly naprosto rozdílné OS, takže vývojář, chtěl-li mít aplikaci pro všechny Mumie kdy vyrobené, musel mít a udržovat tři verze.

   • Dvě verze, osmičková a desítková byla shodná. Tři verze musel udržovat, pokud chtěl mít i UWP pro PC (a to nedělal každý).
    Smutné u nových Nokií je spíš to, že ten čistý android, kterým se chlubí, není moc odladěný. Prakticky v každém testu si stěžují na drobné záseky a nestabilitu, zejména u 8.0.