HN: O2 do své sítě vpustí dalšího virtuála. Gorila Mobil sází na mobilní data

0

Hospodářské noviny dnes píší, že na český trh vstoupí další virtuální operátor se silným zázemím. Bude jím Gorila Mobil podporovaná holdingem Unimex Group,ve kterém majoritní podíl vlastní Jiří Šimáně. Ta už provozuje síť obchodů Uni Hobby, dovozce zahraničních lihovin Global Spirits nebo leteckou společnost Travel Service.

 

Podle HN bude Gorila Mobil hostovat v síti O2. K ní se zatím připojili jen tři ze čtyř největších virtuálů: Blesk Mobil, Tesco Mobile a Mobil od ČEZ. Nový virtuál chce lákat hlavně na datovou nabídku a rád by oslovil především mladé. K představení by mělo dojít příští čtvrtek 13. března.

Co zatím víme

Společnost Gorila mobil a.s. vznikla už 28. května 2009. Její základní kapitál činí dva miliony korun. V předmětu činnosti dosud chybí jakákoliv zmínka o telekomunikacích. Loni v prosinci získala nové členy představenstva i dozorčí rady.

Logo Gorila Mobilu
Logo Gorila Mobilu

Loni 18. října podala Unimex Group žádost na Úřadu průmyslového vlastnictví ohledně registrace ochranné známky Gorila mobil. Letos 22. ledna přidala i logo. Český telekomunikační úřad zatím neeviduje žádnou podnikatelskou činnost vedenou na společnost Unimex Group nebo Gorila Mobil. Unimex hledá telefonní operátory a operátorky pro společnost v oboru telekomunikací s plánovaných spuštěním provozu během prvního čtvrtletí 2014.

Internetovou doménu gorilamobil.cz si zaregistroval Ludvík Macháček, předseda představenstva Gorila Mobilu) už 24. 10. 2013. Až tento týden přibyl na webu první „smysluplný“ obsah. Stránky zatím ukazují pouze hlášku coming soon, ale analýzou této adresy jsme zjistili několik skutečností.

Názvy chystaných tarifů
Názvy chystaných tarifů 

Webdesign má na starost studio Breezy, stránky budou responzivní a jejich grafika bude zdůrazňovat žlutou barvu. Operátor má ostatně ve svém logu banány. Operátor chystá minimálně dva tarify, budou se jmenovat Easy a Pro. Společnost chystá firemní stránky na Facebooku, Twitteru, YouTubu a Instagramu. Na Facebooku ale ještě překvapivě nemá zaregistrovanou atraktivní adresu facebook.com/gorilamobil.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zatie prachy je 520 dobrá volba. Moje skúsenosti s WP sú: 1. SMS neriesim. 2. Diaoda je pekna ficura ale mne to nechyba. 3. Ten hlas je ozaj oprus. Stým plne suhlasim. Ale ináč plna spokojnosť. K Andrioidu by som sa už nevratil. Možno na Vianoce skusim IOS. To je podobna koncepcia.

  2. No mne prijde, ze to je prave pro pravaky, ja mam Nokii 925, jsme pravak a samozrejme mobil drzim v leve ruce, protoze pravou ovladam veci na displeji. Jednou rukou se tyhle dotykace moc ovladat nedaji, takze tlacitka na prave strane mne jako pravakovi vyhovuji. Oznamovaci dioda to je fakt neco co mne po prechodu z Androidu chybi. Pritom prostredni “Microsoft” tlacitko podsvetlene je, aleblika pouze tehdy, pokud je telefon zcela vybity a da se na nabijecku, pak chvilku blika, nez se nabije do te miry aby sel zapnout. nechapu tudiz proc to WP8 nevyuziva pro noitifikaci, kdo to pouzivat umi.

  3. Po týdenním velmi intenzivním používání na dovolené (hry, internet, navigace) přidávám další poznatky:
    – zejména při hraní náročnějších her se telefon zahřívá, až je tak horký, že je nepříjemné ho držet v ruce (musí se nechat chvíli vychladnout)
    – vestavěný reproduktor je překvapivě docela dobrý (akorát bicí nástroje to moc dobře nezvládá)
    – velmi jsem ocenil možnost vyndat baterii, když telefon chcípnul a nešel standardně zapnout (že je na to dvojhmat, jsem se dočetl až potom)