Hodinkový Android Wear už podporuje GPS a má vlastní přehrávač hudby

0

Google oznámil nový update operačního systému pro chytré hodinky. Android Wear se díky němu více osamostatní a budou fungovat i bez spárovaného mobilu. Prvním zlepšovákem je podpora GPS, díky němuž budou hodinky zaznamenávat polohu, ušlou vzdálenost nebo rychlost.

Android Wear podporuje GPS a má samostatný hudební přehrávač
Android Wear podporuje GPS a má samostatný hudební přehrávač

K tomu přibyl vlastní hudební přehrávač. Do malého úložiště hodinek můžete nahrát pár alb a pak si je při cestě nechat pustit do Bluetooth sluchátek. Zaběhat si s puštěnou hudbou už lze i bez mobilu.

 

Dosavadním hodinkám nicméně GPS chybí. Prvním takto vybaveným modelem je až novinka SmartWatch 3 od Sony, která se začne prodávat koncem října za 230 eur (6400 Kč). Hodinky mají 1,6″ čtvercový displej s rozlišením 320 × 320 px a transreflexním povrchem, takže displej bude čitelný i na slunci.

Pohání je čtyřjádrový Snapdragon 400 (4 × 1,2 Cortex-A7) a mají 512 MB RAM a 4 GB úložného prostoru. Součástí hodinek je kromě GPS i gyroskop, kompas a akcelerometr, takže jsou plně připravené na fitness aplikace. S mobilem se párují pomocí Bluetooth 4.0 a NFC, Sony podporuje Android 4.3 a novější. S 420mAh akumulátorem vydrží až dva dny. SmartWatch 3 budou dostupné v černé a žluté barvě, tělo odolá vodě i prachu dle specifikace IP68.

Sony SmartWatch 3
Sony SmartWatch 3 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!