Huawei po roce uvede další hodinky s Androidem. Zklamou vás

2
Rodina Huawei Watch 2
Rodina Huawei Watch 2

Známý leaker Evan Blass se postaral o další únik. Huawei letos uvede novou generaci svých chytrých hodinek s Androidem Wear (Wear OS). Prý se budou jmenovat Watch 2 (2018) a nabídnou na chlup stejný vzhled i parametry jako loňský model. Jediným rozdílem má být integrovaná eSIM, díky které půjdou do hodinek stahovat operátoři a jejich tarify podobně jako aplikace.

Watch 2 (2018) tak zůstane kruhový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,2 palce a rozlišením 390 × 390 px. Počítá se s 768 MB RAM a 4 GB flash paměti. Hodinky jsou také vodě- a prachuodolné dle specifikace IP68. Mají 420mAh akumulátor, integrovaný přijímač GPS, gyroskop, kompas, barometr, NFC (pro placení) a snímač srdečního tepu. S okolím kromě mobilní sítě komunikují pomocí Bluetooth 4.1 a Wi-Fi 802.11b/g/n.

Huawei podle Blasse ponechá i dva roky starý čipset Snapdragon Wear 2100, který je ovšem pouze upravenou verzí čtyři roky starého Snapdragonu 210 určeného pro mobily. Qualcomm nutně potřebuje přejít na efektivnější výrobní proces, který by při stejném výkonu snížil spotřebu. Hodinky s jednodenní výdrží se masovým hitem nikdy nestanou.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

 1. Tak na jednu stranu to chápu. Huawei chce vydat novinku, ale vlastně nemá moc co. Ona i ta eSIM může být pro někoho fajn.
  Čipsety nejsou a je to velká ostuda a jak se v článku i píše, velký problém. Já osobně ještě přežiju, když musím hodinky nabíjet denně, ale pro hodně lidí to problém je. A hlavně, typická jednodenní výdrž u Androidu (i když ho přejmenovali) znamená, že občas se něco zblázní a v poledne jste bez hodinek. Na tohle jsou konkurenční platformy lepší (Samsung s Tizenem, iWatch) – a specializované hodinky jako např. Garmin apod. ještě lépe, ale ty už nejsou pro mě dostatečně „chytré“.
  BTW „sranda“ je, že člověk fakt ocení náhradní nabíjecí kabel (kolébku), protože někdy to fakt chcípne neočekávaně. Jenže každé hodinky mají jiný konektor (sláva Sony SW3 s micro USB, jenže ty jsou už mrtvé) a tak člověk musí s novými hodinkami kupovat všechno. A Huawei ten kabel nikde oficielně nenabízí, když jsem psal na podporu, tak ho mají jako náhracní díl za – a teď se podržte – 1600 Kč! (koupil jsem si dva na Amazonu a s prioritním doručením to vyšlo na 700 a fungují dobře). Tohle všechno rpostě brzdí větší rozšíření chytrých hodinek a lidi pak raději kupují jen náramky, které stojí pár stovek a vydrží i týdny 🙁

  • Já čekám na nějaké hodinky od čínské produkce s Mediatekem a Androidem 8.1, aby to mělo treble.
   Pak nebude problém nasadit na to lineageOS a celý proprietární android wear se může jít zahrabat.
   Rok 2019 bude androidí revoluce.