Hodinky Pebble budou fungovat i nadále. Dostanou k tomu důležitou aktualizaci

0
Hodinky Pebble 2
Hodinky Pebble 2

Uživatele hodinek Pebble čekala na konci minulého roku nepříjemná zpráva. Výrobce se nedostal z finančních potíží a ukončil činnost. Intelektuální vlastnictví a tvůrce převzala společnost Fitbit, která vyvíjí sportovní hodinky a náramky. S Pebble ale žádné plány neměla a produkty zrušila.

Na trh se tak ani nedostaly nové Pebble Time 2, na které čekali backeři z Kickstarteru. Starší modely se přestaly prodávat (v obchodech ale ještě zbytkové kusy budou) a ukončen byl i servis. V budoucnu navíc hrozilo, že by přestaly fungovat také již prodané kusy. Nestane se tak.

Vyšly aktualizované aplikace pro Android a iOS, které upravují chování hodinek. Ty byly dosud kvůli různým funkcím a přístupu k softwarovému obchodu závislé na centrálním serveru. Teď již bude možné hodinky používat i bez účtu. Aplikace půjde nahrát (sideload) mimo obchod, ale těžko už bude někdo vyvíjet nové nebo aktualizovat staré. Každopádně Fitbit by mohl brzy definitivně Pebble pohřbít., aniž by tím milionu uživatelů udělal z hodinek těžítka.

PS: Projekt Rebble chce nadále vyvíjet firmware pro hodinky a udržovat app store, takže majitelé starších modelů mohou doufat, že komunita Pebble zachrání a bude také doplňovat novinky.

Ohodnoťte tento článek!