Nové hodinky s EKG stojí 3× méně než Apple Watch a vydrží 365× déle

10

Francouzští Withings letos v lednu představili nová zařízení s integrovaným elektrokardiogramem, dlouhé měsíce ale čekali na potřebné certifikace evropskými a americkými úřady. Teď „štempl“ konečně mají a nic už nebrání jejich prodeji. Nové hodinky Move ECG jsou tak dostupné už i u nás, ceny startují na 3000 Kč. To je o dokonce o pár stovek méně, než kolik stojí oficiálně v Evropě (130 eur / 3350 Kč).

Move ECG jsou po Vivowatch BP od Asusu a Watch Series 4/5 od Applu teprve čtvrtými běžně dostupnými hodinkami s měřením EKG. Na rozdíl od svých rivalů jsou levnější, byť omezené. Withings jsou totiž klasické analogové hodinky, které mají jen pár chytrých funkcí. Díky tomu ale vydrží na jednu knoflíkovou baterku (CR2430) v provozu celý rok.

Hodinky mají ocelové tělo o průměru 38 mm, tloušťce 13 mm a hmotnosti 32 gramů. Jsou vodotěsné a mají vyměnitelné pásky o šířce 18 mm. K dispozici budou s černým či bílým ciferníkem, pásky mají různou barvu. Move ECG disponují dvěma ručičkami, jedny pro hodiny, druhé – menší – znázorňující průběh aktivit či měření. Nasvícení bohužel chybí a ručičky nemají ani fluorescenční povrch.

V jejich nitru najdeme akcelerometr a výškoměr, které průběžně měří pohybovou a spánkovou aktivitu. Hodinky detekují chůzi/běh (kroky, vzdálenost, vystoupané schody) a plavání (délka, styl), u obou vypočtou také spálené kalorie. V noci měří průběh spánku rozdělený do měkkých a tvrdých fází.

Hlavní hvězdou jsou ovšem měření EKG a srdečního tepu. „Withings Move ECG obsahují tři elektrody, z nichž dvě jsou diskrétně integrovány do těla hodinek. Třetí elektroda se skrývá v ocelovém pouzdře hodinek. Pokud uživatelé zaznamenají příznaky jako je palpitace, stačí jednoduše stisknout postranní tlačítko, dotknout se obou stran hodinek po obvodu rámečku a zaznamenávání EKG může začít kdykoliv a na jakémkoliv místě. Po 30 vteřinách bude uživatel informován vibracemi o úspěšném měření. EKG výstup je následně analyzován pomocí proprietárního algoritmu, na jehož vývoji se podíleli odborníci z oblasti kardiologie,“ uvádí Withings.

Všechna data se přes Bluetooth posílají do aplikace Health Mate dostupné na Androidu i iOS, odtamtud je lze sdílet i s Apple Health, Google Fit a další stovkou řešení třetích stran. Měření EKG lze také exportovat do PDF.

Kdo chce přesnější a detailnější měření, pro něj firma vyrobila pažní sondu BPM Core. Ta kromě EKG a tepu měří rovněž krevní tlak a obsahuje též digitální stetoskop. V jednom balení tak dokáže analyzovat kardiovaskulární systém hned třemi způsoby, veškeré měření přitom zaberou jen 90 sekund. Withings BPM Core se prodává za doporučenou cenu 6500 Kč.

Zdroj: TZ Withings

Nové hodinky s EKG stojí 3× méně než Apple Watch a vydrží 365× déle
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (94.12%) 17 hlasů

10 KOMENTÁŘE

 1. Zkuste, se někdy podívat, třeba na TV Nova v některém z těch doktorských seriálů, jak se měří EKG a pak se zkuste zamyslet jestli vás PR oddělení společností Withings tak trošku netahá za nohu a jen se z vás nesnaží vytáhnout prachy.

   • Ne pane Václavíku, nepomůže, protože jedním čidlem a ještě k tomu umístěným na zápěstí EKG prostě nezměříte 🙂 EKG, tedy elektokardiogram se měří zásadně v hodní části těla ale hlavně více elektrodami, aby bylo možné na základě srdečních pulzů vypočítat rozdíl napětí jako projev šíření akčního potenciálu myokardem. Tohle Je to prostě normální šméčko jako mnoho jiných v minulosti jestli to vůbec něco pomůže detekovat, tak prvotní srdeční problémy určitě ne, to buďte úplně v klidu 🙂 Ještě tak možná srdeční tep a snad jeho případnou nepravidelnost, ale to umí kdejaký náramek z Aliexpressu za 5 dolarů …

     • OK, takže vlastně stačí nasadit pacientovi na interně hodinky za 3 tisíce a nemusí se utratit 100 táců za EK z peněz daňových poplatníků … vy pane Václavíku taky nesmíte věřit všemu co napíše recenzent víte. Až mi budou platit za to že anatomické sedačky v nové Škodě Octavia Vám vykurýrují hemeroidy, tak Vám taky vypracuji sofistikovanou studii 🙂 A ne, nejlépe všechno určitě nevím, co ale umím určitě lépe než Vy je oveřovat si fakta z důvěryhodných zdrojů, ale to nebude nic pro Vás, vyžaduje to trpělivost, zkušenosti a hlavně to trvá dlouho, to už se dneska nenosí 😉
      PS: V seriozních mediích to chodí tak, že se informace tzv. ozdrojují. na tom se dobřé pozná jak kvalitní a fundovaný autor článku je 😉

      • Aby to firmy mohly vydávat za zdravotní pomůcku, musí získat úřední povolení (v USA od FDA), kde se testy provádějí. Zde výsledky z FDA u Apple Watch. Co chcete důvěryhodnějšího?

       S tou internetou je to zase argumentační faul. Vždyť říkám, že je to orientační měření, které může odhalit některé problémy. Na interně vám ale mimochodem mohou dát na pozorování jednoduchý holter se třemi elektrodami, který oproti těm 12 také ukazuje méně výsledků. EKG v hodinkách je tak zkrátka ještě větším zjednodušením.

       Články vždy zdrojuji.

      • Jinak bych vás chtěl slušně požádat, abyste už do diskuzí nepřispíval. Nemůžu dát ban, protož neděláte vyložené prohřešky, ale prostě mně (i kolegům) ten váš styl psaní vadí. Vždy nedůvěřitý, arogantní a každý, kdo má jiný pohled na věc než vy, je hned vohnout. Díky za pochopení.

     • Pracuji pro největší farmaceutické firmu v ČR, takže o FDA a jejich certifikatech mimo USA vím věci o kterých vy nemáte ani ahnung. Svoje příspěvky máte semtam i ozdrojovany, to bych vám křivdil. Semtam je ale dost málo.
      A jinak jo, chápu vás. Když někdo tupě nekýve na všechno co vy a vaši kolegové vytvoří, respektive tomu tupě nevěří a ověruje si pravdivost a nezřídka kdy i reálnost tvrzení a pak si dovolí nahlas zpochybňovat, prostě vám do díla hodí vidle, tak je negativní, arogantní a nedůveřivý. V tom poznávám typický český přístup redaktorů napříč českým webem 😊 Kdo je to vohnout jste za ty roky nepo hopil vůbec. Z mého pohledu třeba Vy, jakkoli máte jiný pohled na věc než já, některé věci dokonce vůbec nevidíte či vědomě vidět nechcete, vohnout bezesporu nejste. A když jste mě tehdy za sebe a jednim vrzem i za vaše kolegy ( určitě všechny do jednoho, jak už to tak bývá když někdo nadužívá množné číslo nebo plural), tak mě tady už neuvidíte, v tom vám určitě vyhovím 😊 PS: je dobře že BAN nemůže udělit kdekdo. Proč, na to jste si odpověděl sám ; nedělám žádné přestupky, nepíšu nic proti žádným pravidlům, jen jsem vám prostě nesedl a vy už byste mě zabanoval dávno, kdybyste mohl. Tak nějak to vypadalo za totáče a chovali se tak komunisti což já si narozdil od vás pamatuju moc dobře, kdo tupě nekyval, tak kyval proti nim, nebo nekyval vůbec. A tohle se děje i 30 let po plyšáku, skoro bych si tipnul že jste zuřivý volič levicově neomarxostickych Pirátů, protože to je přesně jejich rétorika 😂 Vsadím se že kdybyste jen trošku chtěl a vyvinul minimální úsilí, tak byste web Astra ukecala ten BAN mi nějak protekčně zařídil a zaútočil semnou nadobro 😂 Sbohem.

 2. O příchodu Move ECG na trh do Evropy se psalo už snad před půl rokem (možná déle, o smartwatch jsem se začal zajímat minimálně rok nazpět) a právě chybějící zdravotní certifikace tomu bránila v prodeji. Absolutně nechápu komentáře. Běžně prodejné měřiče krevního tlaku taky mají odchylku od profesionálních, ale přesto se běžně používají a můžou podávat vypovídající výsledky (a především pomoct v záchraně životů). Toto je v podstatě stejný princip, dodat dostatečně přesné EKG do rukou bežných lidí.
  Ale chápu, prostě jakýkoliv pokrok je nežádoucí – rozvrací to systém. 😀