Tip: Hodiny od Googlu vás probudí vašimi oblíbenými písněmi ze Spotify

Když buzení, tak podle vašeho gusta. Vstávání vám díky nové funkci v Hodinách zpříjemní písničky ze Spotify.

1
Ilustrační foto (originální foto: 1767892 / pixabay.com / upravil: Petr Urban)
Ilustrační foto (originální foto: 1767892 / pixabay.com / upravil: Petr Urban)

Buzení nejspíš nikdy nebude populární. Zpříjemnit vám ho může např. oblíbená písnička, byť jinému možná vstát z postele spíše pomůže nenáviděná písnička. (Ne, že by tím nutně došlo ke zpříjemnění procesu, v tomto případě se možná bavíme spíše už o efektivitě.) Buď jak buď, Hodiny (Clock) pro Android, tj. aplikace vyvíjená Googlem, nově podporují buzení písněmi ze Spotify.

Nemusíte se tak opírat jen o omezenou knihovnu melodií v telefonu. Knihovnu melodií můžete ručně rozšířit, pokud nicméně používáte Spotify, je mnohem jednodušší obrátit se právě na něj. Buzení písněmi z této hudební služby podporují Hodiny 5.3 (dostupné pro Android 5.0 a novější), jejichž distribuce může pár dní trvat. Po aktualizaci budete na novou funkci při vstupu do aplikace upozorněni.

Název aplikace Hodiny je zavádějící a příliš redukcionistický. Kromě zobrazení hodin nabízí budíky, odpočet a stopky.

Jak nastavit buzení s písněmi ze Spotify?

Klepněte na výběr melodie pro buzení u některého z vašich budíků. Obrazovka pro výběr melodie je teď rozdělena do dvou částí. V první najdete melodie uložené v telefonu stejně jako doposud, ve druhé však můžete přistupovat ke Spotify.

Pro propojení aplikace s hudební službou klepněte na Connect (Připojit). Propojení následně musíte potvrdit v dialogu, který zobrazí Spotify. Posléze se už vrátíte do aplikace Hodiny, kde si můžete vybrat některý ze svých seznamů stop. Obsah vybraného bude použit pro buzení.

Možná je ideální vytvořit si ve Spotify seznam pouze s písněmi, které vás mají budit. Ten pak ve službě můžete obměňovat a s tím se budou automaticky měnit vaše budící melodie. Poslední poznámka: po probuzení si můžete vybrat, zda má pokračovat přehrávání muziky.

Tip: Hodiny od Googlu vás probudí vašimi oblíbenými písněmi ze Spotify
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

1 komentář