Hodnota všech kryptoměn je 30krát vyšší než na začátku roku

3

Cena Bitcoinu dnes zaútočí na hranici 20 000 dolarů za jednotku. Není to ale jen první kryptoměna na světě, které se daří růst. Dle CoinMarketCapu byla 1. ledna 2017 tržní kapitalizace všech kryptoměn 18,3 miliardy dolarů a denně se protočilo okolo 180 milionů.

Dnes má každá ze čtyř největších kryptoměn vyšší hodnotu, než celý trh na začátku roku. V neděli byly v oběhu jednotky Bitcoinu za 322 miliard dolarů, Etherea za 70 miliard, Bitcoinu Cash za 32 miliard a Ripple za 29 miliard. Litecoin, který přišel na svět jako druhá kryptoměna, je na pátém místě s necelými 18 miliardami.

Tržní hodnota kryptoměn v roce 2017
Na začátku roku 2017 měly všechny kryptoměny hodnotu 18 miliard dolarů, dnes je to skoro 600 miliard

Kapitalizace veškerých kryptoměn je aktuálně 590 miliard dolarů, 32krát více než v lednu. CoinMarketCap tehdy evidoval 700 kryptoměn a hodnota Bitcoinu tvořila 88 % celého trhu. Dnes máme dvakrát tolik kryptoměn a podíl hodnoty Bitcoinu klesl na 55 %.

Poměr hodnoty kryptoměn v roce 2017
Poměr hodnoty kryptoměn v roce 2017

Nejpůsobivější globální číslo? Na začátku jsme si řekli, že v lednu činil denní objem obchodovaných kryptoměn 180 milionů dolarů, včera to bylo už 30 miliard, zhruba 170krát víc. Hodnota kryptoměn přitom vzrostla jen 32násobně. Zvýšil se ale počet obchodů a také částky, které mezi kryptopeněženkami proudí.

Hodnota všech kryptoměn je 30krát vyšší než na začátku roku

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. A já stále nechápu (ano přiznávám se), k čemu je to celé dobré? Jakou to má užitnou hodnotu, mimo pro spekulanty? Stejně jako dnešní peníze ničím nekryté, často slýchám s konečným počtem, ale to vzhledem k nekončenému vzniku nových cryptoměn také nevidím. Jde tedy jen o decentralizaci? Ale vzhledem k rychlosti a cenám převodů k běžným platbám přesto nevhodné. Mimo spekulací se tedy nabízí snad už jen obcházení daní aj.
    Nebo je v tom snad něco víc? Z mého okolí se do obchodování pustili převážně podnikaví po penězích lační lidé (ne však jen tací), ostatní tedy vážně zajímat tolik asi nemusí? Nebo co vše to člověku přinese? Jaký argument by mohl přesvědčit člověka cryptoměnami nepolíbeného pustit se do toho?

  2. Tak každý čumí jen na kryptoměny, ale nekouká na technologii která je za nimi – blockchain obecně. Ten má obrovskou budoucnost, některé progresivní státy jako Estonsko nebo Dubai už zavádí blockchain technologie do agend státní správy.
    Kryptoměny – pochopitelně na platbu se ujme jen některá z mnoha. Jsou kryptoměny, které umí 100.000 transakcí za sekudnu a dobu ověření několik sekund. Ne nadarmo VISA otevírá nové pracovní pozice pro vývojáře se zkušenostmi s blockchain technologií.
    Spousta „kryptoměn“ jako Ethereum nebo Lisk vůbec není určeno na platby, ale na provoz Dapps. Je jasné, že 1000 kryptoměn nedává smysl, velká část zanikne, trh si poradí. Možná praskne i nějaká ta bublinka, ale kryptoměny a blockchain tu s námi už zůstanou.