Hokejové MS na ČT: sociální sítě, HD, superteletext i HbbTV

0

V pátek startuje MS v ledním hokeji, které u nás už tradičně bude vysílat veřejnoprávní televize. Letos poprvé do sportovního svátku výrazněji promluví i divize Nových médií ČT, takže si na své přijdou jak hokejoví nadšenci, tak i fanoušci technologií.

ČT toho dne otevře speciální web mshokej.cz, na kterém streamovaně poběží všechny zápasy naší reprezentace, případně bude možné sledovat alternativní zápas, když budou v jednu chvíliprobíhat dva najednou. (Snad budou přenosy plynulejší a stabilnější než loni.)

Hokej ČT

Hokej bude vysílán i ve vysokém rozlišení, ve čtvrtek kvůli tomu televize spouští sportovní kanál ČT4 HD, který chytnete na satelitu Astra 3B.

Komentátoři v čele s Robertem Zárubou budou o dění ve Finsku a Švédsku tweetovat a psát na Facebook. ČT chce dále „monitorovat náladu fanoušků během zápasu prostřednictvím grafu nazvaného emociogram“. Promění se rovněž aplikace pro mobilní platformy iOS, Android, Windows Phone a Symbian – přibude v nich nová sekce věnovaná MS, ať už jde o články, videa nebo živé přenosy.

Tip: Co to je HbbTV a jak jej naladit: Vše o hybridním vysílání

Úplnou novinkou je pak spuštění hybridní televize, pro jehož start vybrala ČT právě začátek MS v ledním hokeji – tedy 4. květen 2012. Jde o novou éru interaktivity v televizním prostředí. Diváci s příslušným technickým vybavením díky ní budou moci přímo během zápasu vyvolávat pohodlně dálkovým ovladačem informace o týmu, sestavách, hráčích, statistiky, program zápasů a řadu dalších informací. Do úplně nového moderního hávu se v tomto prostředí převlékne i fanoušky oblíbený Teletext ve formě tzv. Superteletextu,“ říká Michaela Fričová, tisková mluvčí ČT.

 

Zdroj: ČT (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. co to je zase za kraviny ? „nezabezpeceny“ apod., to je snad moje vec ne ?! ja uz teda presel, ale par doplnku jsem bohuzel musel ozelet (a taky me stve spojeni tlacitka „zastavit“ a „obnovit“ do jednoho), ale jak sakra muzou uzivatele nutit ?

  2. Jsem rád, že už nepracuji jako správce sítě, protože tenhle Firefox byl poslední opravdu použitelný browser do firemního prostředí… Imho to je taky důvod proč Firefox začal po tom jeho super přejmenovávacím tanečku ještě více než předtím – protože odradil právě firemní sektor, kam se starý Firefox perfektně hodil…

    Taková otázka na ostatní – věřím, že někdo kdo má na starosti pár desítek/stovek PC se tu najde – jaký prohlížeč nahradil právě Firefox? Zajímá mě to, protože bych v dnešní době sám asi moc nevěděl, který místo něj použít…