První generace Hololens setrvá na October 2018 Updatu

Kdo si koupil první generaci Hololens, už nemůže počítat s tím, že jeho zařízení získá nové funkce. Souprava přešla do fáze dlouhodobé servisní podpory.

0

Následující zpráva se nedotkne mnoha lidí, protože první generace HoloLens si i s ohledem na cenu pořídil málokdo. Distribuce se rozběhla během roku 2016, na druhou generaci jsme si pak museli počkat až do letoška. První generace každopádně už neobdrží žádnou další hlavní verzi Windows 10 a verze 1809, známá též jako October 2018 Update, zůstává posledním oficiálně dostupným upgradem.

Potvrdil to Microsoft na svém webu, jak si všiml Zac Bowden. První generace Hololens přešla do fáze LTS (Long Term Servicing), v rámci které zařízení bude nadále získávat běžné servisní aktualizace. Dostane se tedy na běžné opravy a záplaty, nic víc však nečekejte. May 2019 Update přitom do virtuální/rozšířené reality přinesl běh klasických programů pro prostředí Win32.

Hololens bylo experimentálním či prototypovým zařízením cíleným na úzkou skupinu lidí. Omezená podpora a cílení výrobce na novější řadu v tomto případě nepřekvapí.

Zdroj: Microsoft Docs via Windows Central

První generace Hololens setrvá na October 2018 Updatu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas