Home office, kde nebolí záda. Tady je radost pracovat!

0

Domácí pracovnu vybavte pracovním nebo PC stolem, který vás nenechá utopit v dokumentech. To nejdůležitější je ale židle. Té přece svěřujete svá záda, zejména když sedíte za počítačem 10 hodin denně. Jestliže míváte home office jen sporadicky, vyberte si zkrátka židli, která se hodí do interiéru. Jak pracujete vy?

V malém bytě

Málo prostoru a všechno na jednom místě. To chce nejdřív pořádný úklid a systém.

„Nejdřív proberte vše, co v pracovně nepotřebujete. Spousta papírů vám stačí elektronicky. Ty nejnutnější pak schovají zásuvky v pracovním stole,“  radí Jan Zajíc z vyhledávače nábytku Favi.cz.

Na přesčasy nebo občasný home office postačí malý PC stolek. Jestli pracujete jen na laptopu, práci zvládnete na jednoduchém pracovním stole. Že vám na dodělání stačí hodinka nebo dvě? Podívejte se na designové kancelářské židle. Vždyť zůstává součástí interiéru, i když zrovna relaxujete.Tak teď už jen vypnout Facebook, ať máte rychle hotovo.

home-office-1

TIP: Domácí kancelářské myši z práce neutečou. Oddělit volný čas od pracovního pomáhá minimalistický sekretář, který má odklápěcí pracovní stolek. Až práci doděláte, desku jednoduše zavřete. Padla!

Počítačově-psací koutek

Potřebujete počítač i volný prostor na papírování? Vyhlídněte si dlouhý PC stolek nebo pracovní stůl do pravého úhlu – na jedné straně se zpracovává, na druhé straně se rýsuje nebo opravují písemky.

home-office-2

„Aby kancelářský stůl nezavalila hromada věcí, zkuste nezbytnosti umístit vertikálně. Poličky se šanony, nástěnka, závěsné tašky a držáky.To vše vám pomůže udržet přehled a pořádek,“ radí Jan z Favi.cz.

TIP: U kancelářské židle sledujte také tvrdost koleček. Po podlahách dobře jezdí měkčí, po kobercích naopak tvrdší.

Práce je můj život

Přiznejte se. Býváte ponoření do práce deset nebo dvanáct hodin? Právě u PC stolu se nejčastěji tvoří špatné pohybové stereotypy. A bez ergonomické kancelářské židle přivítáte bolesti zad i hlavy.

home-office-3

U židle si vždy nastavte výšku sedáku, opěrky i područek – v lokti i podkolení máte pravý úhel. Hlídejte si také, že celé stehno se opírá o sedák. Abyste neměli z pracovny stísněný prostor, zvolte velké stoly s prostorem pro nohy. Ať nezakopáváte o tiskárnu a můžete si natáhnout nohy.

TIP: Jak uhlídat, že sedím správně?

  • Nastavte si každých dvacet minut upozornění, kdy zkontrolujete váš sed.
  • Z boku nastavte zrcadlo. Tomu říme prevence proti hrbu.
  • Střídejte sed se stojem. „Umožňují to jednoduché PC stolky s nastavitelnou výškou. Kromě toho, že nesedíte celve stoje navíc vyřídíte věci rychleji. Ideální na vyřízení e-mailů nebo konferenční hovor,“ potvrzuje Jan z Favi.cz.
Home office, kde nebolí záda. Tady je radost pracovat!
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas