Horký den a potící se ruka? Zachrání vás myš s ventilátorem

0

Pokud vás oslovují zlepšováky, jako je kšiltovka vybavená elektrickým ventilátorem, a zároveň se věnujete hraní her, zbystřete. Možná by se vám totiž mohla líbit myš Black Element Cyclone značky Tt eSPORTS. Vedle funkcí zaměřených na náročné vyznavače počítačových her je vybavena ventilátorem, jehož účelem je ovívat vám při manipulaci s myší ruku.

Myš Tt eSPORTS Black Element Cyclone s ventilátorem

Nástavec s ventilátorem je odnímatelný a zapojuje se do zdířky v přední části myši (podle fotografií by mohlo jít o mini USB port). Směr vzduchu je údajně nasměrován tak, aby uživateli proudil kolem prstů a mezi nimi do dlaně. Teoreticky by tak celá vymyšlenost mohla zabraňovat tomu, aby se vám při hraní ruka nepříjemně opotila.

Ventilátor o průměru 30 mm je napájen napětím 5 V, dodávaným z USB portu počítače ocáskem myši (příznivci bezdrátového připojení mají smůlu). Výrobce u něj udává rychlost 6000 otáček za minutu při hlučnosti 21,7 dB. Průtok vzduchu má pak činit 2,7 CFM (stop kubických za minutu). Životnost malého větrníku by měla přesáhnout 50 000 hodin práce.

Myš Tt eSPORTS Black Element Cyclone s ventilátorem

Vedle své chladící funkce je Black Element Cyclone klasickou herní myší. Její laserový senzor má rozlišení nastavitelné od 100 do 6500 DPI. K dispozici dostanete devět nastavitelných tlačítek. Co nejlepší úchop má zajistit speciální gumovaná úprava (a to ve „vojenské kvalitě,“ jak je dnes populární). Myš také umožňuje nastavení odporu při pohybu pomocí pětice 4,5g závaží. Ty lze vložit do prostoru přístupného ze spodní strany. Kromě ergonomických vlastností nabízí Tt eSPORTS i trochu parády v podobě prosvícení. U toho si můžete vybrat barvu – nabízen je model svítící červeně, zeleně, modře, fialově a tyrkysově.

Mám-li se vyjádřit za sebe, nejsem si jist, zda je tato „foukací“ myška tak docela trefou do černého. Pocení jistě není příjemná věc. Naše podnebí sice není zrovna tropické, v letních měsících však denní teploty dokáží zaskočit. Své o tom vědí zejména obyvatelé panelákových bytů. Dvakrát libý ovšem není ani průvan. Mnoha lidem by mohl ruku olizující vánek po hodince či dvou docela vadit. Nepříjemné to může být zejména, pokud vám je na většině těla zároveň vedro. Máte-li tedy o chladícího hlodavce zájem, doporučoval bych ventilátor ofukující ruku nejprve vyzkoušet. Pokud vás tedy rovnou neodradí cena, která asi nebude nejlidovější.

Myš Tt eSPORTS Black Element Cyclone s ventilátorem

Zdroj: techPowerUp, Tt eSPORTS

Horký den a potící se ruka? Zachrání vás myš s ventilátorem

Ohodnoťte tento článek!