Horská služba chce dostat lidi od počítačů. Spouští mobilní hru podobnou geocachingu

0

Horská služba představila novou turistickou aplikaci České hory určenou pro Android a iOS. Jde o průvodce sedmi největšími českými pohořími s herními prvky. Na jednotlivých turistických trasách jsou stopy tzv. Jetíka. Stačí se k nim dostat alespoň na 50 metrů (podle GPS) a připíšou se vám za ně body podle náročnosti. Pětapadesát lidí s největším počtem bodů získá ceny v podobě outdoorového oblečení.

 

 

Soutěž byla spuštěna 1. 7. a skončí 20. 12.  2015. I bez ní je ale aplikace užitečná. Najde nejbližší stezky, zobrazí u nich stručný popis, užitečná telefonní čísla i mapku. „Primárně je projekt zaměřen na propagaci a posílení domácího cestovního ruchu, konkrétně českých hor. Zároveň se, tak, jako Jetík, věnuje prevenci bezpečného pohybu na horách,“ říká Jiří Brožek, náčelník Horské služby ČR.

Horská služba má pod sebou pohoří Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky, Beskydy, Šumavu, Krušné hory a Jizerské hory. Projekt stál 27 milionů korun. Horská služba na něj přispěla 5 %, státní rozpočet pomohl 14,75 % a zbylých 80,25 % zaplatily dotace z Evropské unie. Web projektu najdete na jetik.eu.

 

Zdroj: Horská služba

Horská služba chce dostat lidi od počítačů. Spouští mobilní hru podobnou geocachingu

Ohodnoťte tento článek!