Hotmail na steroidech, Microsoft slibuje až 10× rychlejší práci

0

Nedávno Microsoft zrychlil SkyDrive, teď věnoval péči nejpoužívanější freemailové službě – Windows Live Hotmailu. Novinkami jsou lepší práce s vyrovnávací pamětí, preloading a asynchronní operace. Vše má urychlit reakce ve webové prostředí tak, aby se aplikace více příblížila té desktopové.

Caching ukládá důležitá data (seznam zpráv apod.) do DOMu prohlížeče, aby je Hotmail nemusel tyto informace po každém návratu na stejnou stránku načítat znovu. Preloading zase přednačte několik prvních zpráv v inboxu, protože tohle je podle zjištění Microsoftu nejčastějším prvním krokem po spuštění Hotmailu. Nebo při čtení zprávy se přednačtou data potřebná pro následnou odpověď. Asynchronní operace, jak už název napovídá, dovolí více akcí najednou. Dříve se muselo např. čekat, než se e-mail opravdu smazal. Teď okamžitě zmizí ze složek a můžete ihned dále pracovat, zatímco mazání ještě probíhá na pozadí.

Za půl roku se prý podařilo srazit čas pro otevření zprávy z 3,3 s na 0,18 s, smazání zprávy z 3,1 s na 0,14 s a vytvoření nové zprávy z 4,3 s na 0,2 s. Subjektivně mohu zrychlené reakce potvrdit, práce opravdu působí svižněji.

Zdroj: Windows Team

Ohodnoťte tento článek!