Hotspot 2.0 ve Windows 10 brzy zjednoduší připojování k Wi-Fi hotspotům

0

Připojujete se na cestách k Wi-Fi hotspotům? Pak vás možná bude zajímat, že Microsoft pro Windows 10 (Mobile) chystá Hotspot 2.0, který můžete znát rovněž pod názvem Wi-Fi Certified Passpoint. V podstatě se bavíme o zjednodušení, jež nám umožní snáze se připojovat. Hotspot 2.0 vznikl, aby nás zbavil všemožných přihlašovacích obrazovek, které při pokusu o připojení k (bezplatně) poskytované síti vyskakují.

Vy se tedy nestaráte o to, že se někam připojujete, připojení proběhne automaticky. Přihlášení proběhne na základě některého typu přihlašovacích údajů. Takovým údajem může být pouhé ověření vaší SIM, byť se můžeme bavit také o klasickém uživatelském jménu a heslu, případně o certifikátu. S touto technologií se tak stane běžné, že vytáhnete smartphone z kapsy a uvidíte, že je již připojený k síti.

O tom, že Microsoft počítá s podporou Hotspotu 2.0 ve Windows 10 (Mobile), víme přes rok. (Od podzimu ho podporuje např. též Android.) Známý leaker Roman přinesl potvrzení, že se dočkáme v Redstonu. Členové a členky programu Windows Insider by měli mít funkci k dispozici k testování do několika týdnů.

Zdroj: Roman via MSPoweruser
Gigaom

Hotspot 2.0 ve Windows 10 brzy zjednoduší připojování k Wi-Fi hotspotům

Ohodnoťte tento článek!