HP 2311xi: ledově chladných třiadvacet palců s IPS matricí

0

Společnost Hewlett-Packard se rozhodla rozšířit portfolio monitorů, ve kterém se nyní objevila pohledná třiadvacítka s matricí IPS a podsvícením diodami LED.

HP 2311xi

Monitor 2311xi je zástupce nových, levných monitorů s kvalitním panelem typu IPS, který nabízí věrnější, živější barvy a také mnohem širší pozorovací úhly než levné monitory s panelem TN(+). Tomu sekunduje i moderní podsvícení diodami LED, které zajistí nižší provozní náklady. LCD má úhlopříčku 23″ (58,4 cm) s poměrem stran 16:9rozlišením 1920 × 1080 px (FullHD). Maximální jas přitom dosahuje 250 cd/m².

HP 2311xi

Na displej je možné se dívat z úhlů až 178° vodorovně i svisle, aniž by se v porovnání s TN panely výrazně zhoršila obrazová kvalita. Náklon obrazovky lze ovlivnit v rozmezí 0 stupňů až +25 stupňů.

Počítač, notebook či jiná zařízení lze připojit pomocí analogového vstupu VGA či digitálních vstupů DVI-D a HDMI. Monitor tak lze využívat univerzálně třeba i s herní konzolí, telefonem, videokamerou či fotoaparátem.

HP 2311xi

Rozměry včetně stojanu jsou 55,8 × 15,9 × 41,65 cm (š × h × v), udávaná hmotnost pak činí 4,3 kg. Na pultech obchodů se monitor objeví na konci května za doporučenou cenu 240 USD, tedy asi 4700 Kč.

Zdroje: Engadget

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ja nevim co se komu nehodi do kramu … ale stacilo by se trosku snazit zjistovat informace. Nejsou umyslne implementovany veci ktere nejsou oficialnim standardem … zadne drafty, zadne oblibene pokusne prilepky. Ac to muze znit jako prihodna vymluva – ehm, ta vec ma byt vykreslovacim jadrem pro vsechny HTML5 uzivajici casti systemu Windows8 …. vy byste ochotne implementovali funkce podle draftu? Ja bych jim tu vymluvu docela i veril jako smysluplnou a docela uzralou.