Na specializované konferenci  SIGGRAPH (Special Interest Group on Graphics and Interactive Techniques) zaměřené na profesionální práci s grafikou HP představilo technologii DreamColor pro notebooky.

Technologie HP DreamColor se používá na různých výstupních zařízeních – displejích i tiskárnách. Zaměřuje se na dosažení co nejvyšší věrnosti zobrazení nebo tisku barev. První vlaštovkou u počítačových monitorů byl profesionální HP DreamColor LP2480zx s extrémně velkým barevným gamutem a širokou škálou zobrazitelných barev (tzv. 10-bitové zobrazení).

Nyní přichází tato technologie i do notebooků – prvním obdařeným modelem je HP EliteBook 8730w Mobile Workstation. Ve vybraných konfiguracích obsahuje 17″ displej s rozlišením 1 920 × 1 200 a RGB LED podsvícením. Měl by mít 8-bitové zobrazení barev, což znamená obligátních 16 miliónů barev proti obvyklým 262-tisícům u běžných TN panelů. Díky RGB LED podsvícení bude mít i velmi velký barevný gamut.

Ostatní parametry notebooku odpovídají nasazení – nejvýkonnější Core 2 Duo i Quad, až do 8 GB RAM, rychlé datové úložiště a profesionální grafiky. Lze si vybrat mezi nVIdia Quadro FX 3700M, 2700M a ATI Mobility FireGL V5725. Nejlepší displej s technologií DreamColor si lze zvolit pouze s grafikou Nvidia.

EliteBook 8730w by měl být dostupný koncem tohoto měsíce za cenu od 1 700 dolarů (26 500 Kč bez DPH) – verze s DreamColor displejem bude nepochybně mnohem dražší. Podrobnější informace o 8730w hledejte zde.

Zdroj: TZ HP, notebooks.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář