HP bude digitalizovat archiv Paula McCartneyho

0

Exkluzivní hudba, videa, fotografie a kresby, které vlastní bývalý člen Beatles, budou zdigitalizovány a umístěny v privátním cloudu na serverech HP. Hewlett-Packard totiž podepsal smlouvu s McCartneyho produkční společností MPL a společně se budou starat o jednu z největších uměleckých knihoven vůbec.

„Vždycky jsem se zajímal o kreativní nápady a nové způsoby oslovování lidí, proto je pro mě digitalizace mé knihovny skutečně vzrušující iniciativou,“ řekl Paul McCartney. „Doufám, že umožní zájemcům získat přístup k částem našeho archivu, k nimž by se jinak nedostali. Na spolupráci s HP na tomto projektu se velmi těším.“

Část knihovny bude totiž zpřístupněna veřejnosti, aby se mohli fanoušci podívat na život a práci osmašedesátiletého hudebníka.

„Paul McCartney vždy určoval trendy v hudebním průmyslu a HP se drží v popředí technologických inovací,” řekl Tom Hogan, výkonný viceprezident pro prodej, marketing a strategii divize HP Enterprise Business. „Jsme hrdí, že se Paul McCartney obrátil na HP jako na důvěryhodného partnera, který mu pomůže zachovat jeho umělecké dědictví a realizovat novou vizi pro zábavní průmysl.” 

Zdroj: HP a tisková zpráva

HP bude digitalizovat archiv Paula McCartneyho

Ohodnoťte tento článek!